Rejestrator na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie i odcinkowy pomiar na DTŚ

Szykują się kolejne "baty" na kierowców łamiących przepisy. Jednym z nich będzie rejestrator wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle w Czarnym Lesie.

Na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja, Kokota i Czarnoleśnej pojawi się urządzenie rejestrujące wjazd na czerwonym świetle. Podłączone do systemu Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym CANARD - będzie ujawniać, podobno powszechne w tym miejscu, wykroczenia kierowców.

- Już jakiś czas temu Główny Inspektorat Transportu Drogowego zwrócił się do nas z prośbą o wytypowanie szczególnie niebezpiecznych skrzyżowań w Rudzie Śląskiej. To właśnie zostało wskazane, gdyż w jego rejonie dochodziło do dużej liczby kolizji oraz przypadków przejeżdżania na tak zwanym "późnym zielonym" - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Odcinkowy pomiar prędkości na DTŚ

Poza fotoradarem w Rudzie Śląskiej - na Drogowej Trasie Średnicowej zainstalowany będzie też odcinkowy pomiar prędkości. Prace instalacyjne już się rozpoczęły. Pomiar najprawdopodobniej obejmować będzie odcinek katowicki z ograniczeniem do 80 kilometrów na godzinę, czyli mniej więcej od Castoramy do wiaduktu nad Bracką.

Ale nie dziś... nie dziś...

Kiedy? O to zapytałem w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego.

- Czekamy na realizacje. Wykonawcy w przypadku "redlajtów" mają czas do połowy maja przyszłego roku, z kolei odcinkowe pomiary prędkości muszą wykonać do 25 września 2023 - powiedziała Monika Niżniak z GITD.

Oczywiście podane terminy, to terminy graniczne na oddanie instalacji. Jeśli wykonawcy się pospieszą - na pewno was o tym poinformujemy. By nie było przykrej niespodzianki...

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon