Rejestrator na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie i odcinkowy pomiar na DTŚ

Szykują się kolejne "baty" na kierowców łamiących przepisy. Jednym z nich będzie rejestrator wjazdu na skrzyżowanie na czerwonym świetle w Czarnym Lesie.

Na skrzyżowaniu ulic 1-go Maja, Kokota i Czarnoleśnej pojawi się urządzenie rejestrujące wjazd na czerwonym świetle. Podłączone do systemu Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym CANARD - będzie ujawniać, podobno powszechne w tym miejscu, wykroczenia kierowców.

- Już jakiś czas temu Główny Inspektorat Transportu Drogowego zwrócił się do nas z prośbą o wytypowanie szczególnie niebezpiecznych skrzyżowań w Rudzie Śląskiej. To właśnie zostało wskazane, gdyż w jego rejonie dochodziło do dużej liczby kolizji oraz przypadków przejeżdżania na tak zwanym "późnym zielonym" - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Odcinkowy pomiar prędkości na DTŚ

Poza fotoradarem w Rudzie Śląskiej - na Drogowej Trasie Średnicowej zainstalowany będzie też odcinkowy pomiar prędkości. Prace instalacyjne już się rozpoczęły. Pomiar najprawdopodobniej obejmować będzie odcinek katowicki z ograniczeniem do 80 kilometrów na godzinę, czyli mniej więcej od Castoramy do wiaduktu nad Bracką.

Ale nie dziś... nie dziś...

Kiedy? O to zapytałem w Głównym Inspektoracie Transportu Drogowego.

- Czekamy na realizacje. Wykonawcy w przypadku "redlajtów" mają czas do połowy maja przyszłego roku, z kolei odcinkowe pomiary prędkości muszą wykonać do 25 września 2023 - powiedziała Monika Niżniak z GITD.

Oczywiście podane terminy, to terminy graniczne na oddanie instalacji. Jeśli wykonawcy się pospieszą - na pewno was o tym poinformujemy. By nie było przykrej niespodzianki...

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Odcinkowy pomiar prędkości

39 nowych odcinkowych pomiarów prędkości. Gdzie u nas?

Fotoradar

Będzie fotoradar. Ale tylko w stronę Katowic. Miasto zapłaci

Fotoradardts

Fotoradar na rudzkim "zakręcie mistrzów". Działa czy nie?

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Wcpr

998 będzie dalej funkcjonować, ale przełączy nas na 112

Dts motor

Pamiętacie sobotni korek na DTŚ? Jest wideo!

budżet obywatelski Ruda Śląska

13 zadań do realizacji z Budżetu Obywatelskiego