"Chcę wygrać pewnie i zdecydowanie". Michał Pierończyk oficjalnie ogłosił swój start w wyborach prezydenckich w Rudzie Śląskiej

Prezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk, oficjalnie zaprezentował dziś Komitet Wyborczy Wyborców Michała Pierończyka i potwierdził swój start w nadchodzących wyborach prezydentów miast. O kontynuacji jego prezydentury lub wyborze innego włodarza miasta zadecydujemy 7 kwietnia.

Jacek Skorek
Pieronczyk kandydat na prezydenta
- Już w zeszłym roku potwierdziłem, że chcę startować w tych wyborach wyznaczonych na 7 kwietnia. Niedawno, bo w 2022 roku objąłem funkcję prezydenta miasta, dlatego też ten krótki czas był po to, żeby pokazać mieszkańcom, że pracuję dla nich i chciałbym tę misję, powierzoną wtedy przez mieszkańców, kontynuować. Stąd też decyzja o starcie wyborach była dla mnie oczywista - powiedział Michał Pierończyk na dzisiejszym spotkaniu z przedstawicielami mediów.

W skład Komitetu Wyborczego Wyborców Michała Pierończyka wchodzą zastępcy prezydenta - Anna Krzysteczko, Aleksandra Skowronek i Jacek Morek. Pełnomocnikiem wyborczym jest mecenas Marzena Pakosz-Jendrulok, a pełnomocnikiem finansowym Anna Mrzyczek-Szczęsny.

Prezydent podsumował realizację obietnic wyborczych

- W mieście deklarowałem zakończenie ważnych inwestycji dla miasta. Kolejny odcinek trasy MS od ulicy Kokota do Bielszowickiej, zakończenie budowy budynku Szkoły Podstawowej nr 17 w Bielszowicach, zmiany w planach zagospodarowania przestrzennego celem scalenia miasta i dzielnic, reaktywację Rady Przedsiębiorczości, wprowadzenie dopłat do niepublicznych podmiotów, które prowadzą domy dla dzieci, dla żłobków, została skorygowana także formuła budżetu obywatelskiego, wzmocniliśmy współpracę z Radą Pożytku Publicznego, wypracowaliśmy i wprowadziliśmy zasady wsparcia dla organizacji społecznych, w tym głównie sportowych, zielony rynek w Nowym Bytomiu - czekamy na uzupełnienie dokumentacji o akcenty śląskie, zakończyliśmy z sukcesem rewitalizację placu niepodległości w dzielnicy Godula, realizowany jest plan zagospodarowania skwerów na terenie całego miasta, przygotowujemy się do rewitalizacji Wielkiego Pieca Huty Pokój, trzeba też wspomnieć o szybie Franciszek, gdzie zostały pozyskane środki na rewitalizację.

Prezydent wymienił też rozwój edukacji lokalnej i nacisk na śląską tradycję.

- Podsumowując - zdecydowana większość tych postulatów z programu została wykonana lub jest w trakcie realizacji, tak żeby do końca tej kadencji zostały wszystkie zrealizowane. Mój program był tak zaplanowany, ażeby wszystkie te działania mogły być zrealizowane właśnie w tej skróconej kadencji. Następne spotkanie będzie się odbywać już po sformułowaniu list radnych. Myślę, że za 2-3 tygodnie - dodał prezydent.

Najwcześniej wtedy też poznamy program wyborczy na najbliższe 5 lat rządów i hasło wyborcze. Michał Pierończyk podkreślił też, że nie będzie zabiegać o wsparcie którejkolwiek partii politycznej.

Obecnie, poza Michałem Pierończykiem, swój udział w wyborach ogłosił Arkadiusz Pilarz, startujący z listy Platformy Obywatelskiej. Wkrótce też swojego kandydata zaprezentuje Trzecia Droga.

Uszyj jasia

Może Cię zainteresować:

Uszyj Jasia dla małych pacjentów rudzkiego szpitala. Walentynkowa akcja charytatywna w Plazie w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

13/02/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon