Był po narkotykach, uciekał policji. Nocny pościg z Goduli do Chebzia. Zobaczcie zdjęcia

W czwartkową noc, 19 sierpnia, o 22.05, patrol policji zauważył w Goduli srebrne bmw. Znane im. Bo to samo auto, ci sami funkcjonariusze, ścigali dwa dni wcześniej, 17-go. Wtedy kierowca nie zatrzymał się do kontroli na ulicy 1 Maja w Wirku, uciekł na autostradę i "znikł". Tym razem policjanci byli mocniejszym wozem. Zawrócili i puścili się w pościg.

Jak opisuje na "Fejsowe CB Radio! Śląsk" świadek zdarzenia - uciekające bmw pędziło ulicą Karola Goduli z prędkością około 150 kilometrów na godzinę w kierunku Chebzia. Tuż przed skrzyżowaniem z ulicą Pawła kierowca nie opanował auta, zarzuciło nim kilkakrotnie i poszedł prosto w drzewo i betonowe ogrodzenie. Na zdjęciach możecie zobaczyć efekty tego uderzenia. Ślady na drzewach i zgruchotane betonowe ogrodzenie są pamiątkami po tym pościgu.

- 40-letni mężczyzna był pod wpływem amfetaminy i nie miał uprawnień, które stracił za prowadzenie pod wpływem alkoholu. Odpowie za dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli, prowadzenie pod wpływem narkotyków i prowadzenie bez uprawnień - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej Komendy Miejskiej Policji.

Rudzianin był już wcześniej notowany. Dziś policjanci z "dwójki" zajmą się jego sprawą. Samochód, bmw na angielskich numerach, został odholowany na policyjny parking. Za swoje "wyczyny" wkrótce odpowie przed sądem. Najpoważniejsze przestępstwo na jego koncie zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

To kolejny kierowca, który rozbił auto pod wpływem narkotyków. Wczoraj pisaliśmy o zdarzeniu w Rudzie, na ulicy Piastowskiej.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Podpalił i patrzył. 37-latek odpowie za zniszczenie mienia

Złapali podpalacza altany z Kaufhausu

Oszuści internetowi atakują każdego dnia. Ale nie brakuje też starych metod "na wnuczka"

Na policjanta, na inwestycje. Seniorzy na celowniku oszustów

Po 12 latach, dzięki odciskom palców, złapano złodzieja

Wpadł po 12 latach

Na ulicy Wyzwolenia w Rudzie Śląskiej pijana kobieta uderzyła w znak drogowy

Wypadła z drogi i uderzyła w znak - policję wezwał świadek

Diler3

Sprzedawał narkotyki dzieciom! 18-letni diler zatrzymany

Alter2

Mają złodziei, którzy okradli browar Alternatywa w Goduli

Motocyklista

Wypadek na Wirku - będą korki!