Będzie nowe osiedle na Frynie. Na łące przy basenie

Dziś, na stojącej od lat odłogiem łące za blokiem przy Kolistej 7 w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu, stanął baner informujący, że w tym miejscu wkrótce stanie nowe osiedle mieszkaniowe. Sprawdziliśmy, co jest na rzeczy.

Nowe osiedle nowy bytom

Łąka, a raczej nieużytek na Frynie - między Kolistą, Spółdzielczą i tylnym ogrodzeniem basenu - stał od lat nieużywany (jak na nieużytek przystało😂). Kiedyś funkcjonowało tu jeszcze dzikie boisko do kosza, okazyjnie pojawiały się karasole, szissbudy, cyrk. Jednak ta łąka najbardziej uczęszczana była przez właścicieli psów. Oficjalnym powodem niezagospodarowania tak dobrej lokalizacji był brak kontaktu z właścicielem tego terenu. Najwyraźniej jednak udało się przełamać impas, bo dziś na środku łąki stanął baner informujący o tym, że wkrótce w tym miejscu stanie nowe osiedle mieszkaniowe. Inwestorem jest Dom Bud. Postanowiliśmy więc zasięgnąć języka - co, kiedy, jak?

- Nieco ponad dwa tygodnie temu staliśmy się właścicielem tego terenu. Na razie nie mogę jeszcze więcej powiedzieć o kształcie planowanej tu inwestycji. Dopiero we wrześniu rozpoczną się prace koncepcyjne i projektowe, więc wtedy będziemy mogli powiedzieć więcej o tym, co tam zbudujemy. Na razie "zaklepaliśmy" grunt - powiedział nam przedstawiciel firmy Dom Bud.

Nowe osiedle wypełni lukę między ulicami Kolistą i Spółdzielczą, ale też... zasłoni widok na Katowice. Najprawdopodobniej inwestor będzie mieć zgodę na budynki maksymalnie czterokondygnacyjne, co nie zmienia faktu, że mieszkańcy Kolistej 7, którzy mają okna na wschód - nie będą już budzeni słońcem.

Bomba

Może Cię zainteresować:

Tragedia w Rudzie Śląskiej. Nie żyje 14-letnia Milena

Autor: Jacek Skorek

01/07/2024

Action ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Action w Rudzie Śląskiej. Wielu czekało na ten sklep

Autor: Jacek Skorek

26/06/2024

Ogrod sniadaniowy ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Ogród Śniadaniowy Śląskiego Teatru Impresaryjnego w Rudzie Śląskiej - już w sobotę

Autor: Jacek Skorek

03/07/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon