Będą wyższe opłaty za posiadanie psa. Tak zadecydowali radni

Podczas wczorajszej sesji rady miasta, radni podjęli uchwałę w sprawie opłaty od posiadania psów. Właściciele tych zwierzaków będą musieli od przyszłego roku zapłacić więcej.

Górna stawka opłaty za posiadanie psa na 2022 r. w innych gminach wynosi aż 132 zł

Radni podczas wczorajszej sesji rady miasta, która odbyła się 23 września, podjęli uchwałę w sprawie opłaty posiada psów. Będzie drożej, ale na szczęście nie jest to wygórowana stawka. Przypomnijmy, że w tym roku właścicieli psów obowiązywała stawka w wysokości 70 zł na rok. Ile będzie wynosić teraz?

Ruda Śląska. Podatek od psa 2021. Ile będzie wynosił w 2022 roku?

Jak czytamy w uzasadnieniu projektu przyjętej uchwały, górna stawka opłaty za posiadanie psa na 2022 r. w innych gminach wynosi aż 132 zł. – Opłata, którą proponujemy, 72 zł od psa nie jest opłatą maksymalną, bo minister określa stawkę i może ona wynosić 132 zł. Wydaje mi się, że te 72 zł na rok nie jest opłatą jakąś wygórowaną – mówi Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Posiadacze psów będą zobowiązani do uiszczania rocznej opłaty za posiadanie psów w wysokości 72 zł od pierwszego i każdego następnego psa. Zapłaty będzie można dokonać w kasie Urzędu Miasta w Ruda Śląskiej lub na rachunek bankowy Urzędu Miasta.

Nie musisz płacić podatku od psa, jeśli masz psa ze schroniska

Z opłaty będą zwolnione osoby, które przygarną psa ze schroniska w Rudzie Śląskiej.

Jak wyjaśniał podczas wczorajszej sesji rady miasta, wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer, opłata za posiadanie psa jest potrzebna, żeby pokryć koszty programu zapobiegania bezdomności zwierząt w naszym mieście.

– Koszty realizacji tego programu wynoszą ponad 520 tys. zł – wyjaśniał Krzysztof Mejer. – Dochody z opłaty za posiadanie psów w tym roku wyniosły 298 tysięcy złotych. Gołym okiem widać, że nie pokrywa wszystkich kosztów za realizację programu przeciwdziałania bezdomności – dodaje.

Uchwała najpierw musi zostać ogłoszona w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego. Wejdzie w życie już 1 stycznia 2022 roku.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon