Apel policjantów z Rudy Śląskiej - zasłaniajcie nos i usta!

Policjanci z Rudy Śląskiej w trosce o życie i zdrowie mieszkańców apelują o bezwzględne zasłanianie ust i nosa

Coronavirus 5926984 960 720

Apel Policjantów dotyczy także przestrzegania dystansu społecznego, szczególnie że ostatnie statystyki zakażeń w Rudzie Śląskiej nie napawają optymizmem.

Zadbajmy więc o bezpieczeństwo naszych bliskich, a także zatroszczmy się sami o siebie. Panująca obecnie pandemia, to bardzo trudny czas dla nas wszystkich, ponieważ funkcjonujemy z dużym obciążeniem różnych ograniczeń i izolacji, co w pewnym stopniu zakłóca naturalny stan, ale nie dajmy się i żyjmy bezpiecznie - czytamy na stronie Rudzkiej policji.

Policjanci z Rudy Śląskiej od samego początku trwania epidemii prowadzą działania mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się wirusa. Niestety jeszcze wiele osób nie stosuje, się do zaleceń lekceważąc nakaz zakrywania ust i nosa. Realizując różnego rodzaju czynności, funkcjonariusze proszą mieszkańców naszego miasta o zdrowy rozsądek i apelują o zakrywanie ust oraz nosa, a także zachowanie dystansu społecznego. W związku z tym mundurowi kontrolują środki komunikacji miejskiej, placówki handlowe, lokale gastronomiczne i inne miejsca, gdzie mogą się gromadzić ludzie. Pamiętajmy, że w dalszym ciągu wspólnie walczymy z pandemią COVID-19 i mając na uwadze zagrożenie, wszyscy bez wyjątków, musimy przestrzegać przepisów związanych z ograniczeniem rozprzestrzeniania się koronawirusa.


Zadbajmy o siebie i innych, zasłaniajmy usta oraz nos w autobusie, tramwaju, pociągu, a także w sklepie, banku, na poczcie, w przychodni, w szpitalu — tam, gdzie spotykamy się z większą liczbą osób - apelują policjanci

fot.pixabay

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

76 25649 g

Prokuratorzy i policjanci nie patyczkują się z...

mapa zagrożeń

Krajowa mapa zagrożeń i bezpieczeństwa

50 540828 g

Akcja rudzkiej drogówki "Bezpieczne przejścia"

Crash 1308575 960 720

Nadmierna prędkość przyczyną wypadków

Dark 1852985 960 720

Apel policji o zamykanie drzwi w domach

Na takie autko trzeba mieć prawo jazdy kategorii co najmniej AM

Chciał przechytrzyć system i jeździć mimo sądowego zakazu

Słupek stanął na drodze pijanemu kierowcy

Odebrali kluczyki pijanemu kierowcy