Ankieta na temat kolei. Przystanki, rozkłady - co trzeba zmienić i co nam jest potrzebne?

Ruszyły konsultacje społeczne na temat kolei w naszym regionie. To jeden z obowiązkowych etapów programu "Kolej+", stąd Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia przygotowała ankiety dla mieszkańców. Każdy może wyrazić swoje opinie i uwagi. Czas - do 26. września. Co waszym zdaniem przydałoby się zmienić w tym temacie na terenie Rudy Śląskiej?

Kolej

Kolej w naszym województwie się rozwija. A przynajmniej intensywnie próbuje. Stąd GZM zwraca się do mieszkańców z pytaniami. Co można usprawnić, zmienić, poprawić? Może przebieg linii kolejowych? Może przystanki? A może tylko rozkład jazdy? Każdy może też przekazać inne uwagi i wnioski na temat własnych oczekiwań związanych z podróżowaniem pociągami. Pamiętacie pomysł Kolei Śląskich z książkami, które można było czytać podczas podróży? Dla jednych był okazją do zagłębienia się w literaturze, dla innych - do zabrania sobie książki. Czas na nowe pomysły i sugestie. Ankiety można wysyłać do 26. września

Jak wyrazić opinię?

Konsultacje odbywają się w formie ankiet online opracowanych przez wykonawcę Wstępnych Studiów Planistyczno-Prognostycznych -oddzielnie dla każdego z 13 projektów na terenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, w tym jednego realizowanego wspólnie z Województwem Śląskim, do których linki zostaną udostępnione na stronie internetowej Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii oraz na stronach internetowych poszczególnych miast i gmin, które uczestniczą w Programie.

- Zachęcamy Państwa do zapoznania się z prezentacjami opisującymi zamierzenia związane z projektami dotyczącymi obszaru Rudy Śląskiej, a następnie do udzielenia odpowiedzi na pytania ankietowe - piszą organizatorzy.

Projekty liniowe dla Rudy Śląskiej:

Prace na liniach kolejowych nr 189 i 132 oraz budowa nowych łącznic Kuźnica - Bytom Bobrek Wsch. w celu stworzenia nowego połączenia Ruda Chebzie/Zabrze - Bytom, w tym budowa nowych p.o. Ruda Orzegów i Bytom ul. Zabrzańska.

Link do ankiety

Gliwice - Ruda Kochłowice - Katowice liniami kolejowymi nr 141 na odcinku Gliwice - Ruda Kochłowice, 165 na odcinku Ruda Kochłowice - Hajduki i 651 Hajduki - Gottwald.

Link do ankiety

Wasze opinie mają znaczenie, dlatego jeśli korzystacie z połączeń kolejowych, warto poświęcić chwilę i napisać - co waszym zdaniem można poprawić lub zmienić. Poniżej możecie też zobaczyć prezentacje obu projektów.

Projekt 1

Projekt 2

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon