Akcja Bezpieczny Pieszy w Rudzie Śląskiej. Do nocy policja będzie czuwać nad bezpieczeństwem niechronionych uczestników ruchu drogowego

Na drogach Rudy Śląskiej trwają działania Bezpieczny Pieszy. W trackie poprzedniej akcji kilkunastu kierowców zapłaciło surowe mandaty. Dziś nie będzie lepiej. Rejony niebezpiecznych przejść dla pieszych obserwują policjanci - podają nasi mundurowi.

Bezpieczny pieszy ruda slaska
- Jak pokazują statystyki, nadal na drogach jest niebezpiecznie. Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego to pilne zadanie, między innymi, rudzkiej Policji. Apelujemy zarówno do pieszych o ostrożność, stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania, podobnie zresztą jak do kierujących. Przypominamy, że warto zachować szczególną ostrożność w pobliżu przejścia dla pieszych. Przepisy łatwo złamać, jednak w wielu wypadkach, trzeba potem za to słono zapłacić - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Niestety, próby edukowania pieszych się nie udały, system zwalił więc problem na kierujących. Tych przecież łatwiej ukarać. A za co? Za k... wszystko!

- Wyprzedzanie innego pojazdu na przejściu dla pieszych lub bezpośrednio przed nim, ominięcie pojazdu, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa pieszemu, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu podczas cofania lub w strefie zamieszkania, jazdę wzdłuż chodnika lub przejścia dla pieszych, niezatrzymanie auta, aby umożliwić przejście osobie niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku lub osobie o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej - wyliczają policjanci. - Jak pokazują statystyki, nadal na drogach jest niebezpiecznie. Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego to pilne zadanie, między innymi, rudzkiej Policji - dodają.

Od początku roku, do końca lutego, w Rudzie Śląskiej doszło do 5 wypadków z udziałem pieszych. 5 osób została rannych. 4 zdarzenia zakwalifikowano jako kolizje. W porównaniu do minionego roku, w tym samym okresie mieliśmy 2 wypadki, 2 rannych i 4 kolizje. Porównując do całego województwa, gdzie odnotowano 102 wypadki, 8 zabitych, 96 rannych i 131 kolizji, wydaje się, że jest bezpiecznie. Pamiętajmy jednak, że sumaryczne wyniki trzeba podzielić przez 33 jednostki. A wtedy już tak dobrze to nie wygląda...

Skoro wina jest zwykle po stronie kierowcy - zachowajcie czujność!

Policja rekrutacja ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Policja zajęła się uczniami III LO w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

19/03/2024

Ktj mma ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Worek medali naszych sportowców. 29 krążków dla młodych zawodników ju-jitsu z Rudy Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

18/03/2024

Stacja pogotowia Ruda Slaska

Może Cię zainteresować:

Stację Pogotowia Ratunkowego do przebudowy. Powstanie centrum szkoleniowe dla medyków

Autor: Redakcja

12/03/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon