Ruda Śląska. 28 maja ponowne otwarcie Aqadromu. Do połowy czerwca rabat na wszystkie bilety

Stęskniony za gośćmi rudzki aquapark otwiera się ponownie po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej pandemią, w piątek 28 maja 2021 r. Na pierwszą połowę czerwca zaplanowano „rabat na powitanie” w wysokości 20% na wszystkie bilety do Strefy Rekreacji i Sportu. Zniżka będzie obowiązywać do 18 czerwca.

Aaqadrom będzie otwarty od poniedziałku do niedzieli w godzinach 9.00 – 22.00. Od 31 maja wznowione zostaną także usługi dodatkowe tj. Szkoła Pływania, Nurkowania oraz Aquafitness.

Ponowne otwarcie Aquadromu w reżimie sanitarnym

Będzie obowiązywać limit osób przebywających na terenie obiektu jednocześnie. We wszystkich recepcjach i stanowiskach kasowych zostały zamontowane plastikowe osłony, a piktogramy zachęcają do zachowania dystansu, częstego mycia rąk i korzystania z nowych dozowników z płynem dezynfekcyjnym. Na terenie obiektu poza halą basenową obowiązuje też nakaz noszenia maseczek.

Park Wodny Aquadrom w Rudzie Śląskiej to prawdziwa gratka dla miłośników wodnego szaleństwa. Jest podzielony na trzy strefy:

  • Rekreacji,
  • Sportu,
  • Saunarium,

z których każda wyróżnia się na swój sposób, dając możliwość aktywnego spędzenia czasu wolnego całej rodzinie.

- Na gości czeka w parku sześć zakręconych zjeżdżalni, rwąca rzeka, sztuczna fala, niecka z wodnymi masażami, kilka jacuzzi, specjalna strefa dla dzieci, Mokry Bąbel, czyli wielka nadmuchiwana piłka zwieńczona gejzerem tryskającym wodą, siedmiometrowa tuba dla płetwonurków, a także różnorodne sauny, w tym jedna z największych i najnowocześniejszych na Śląsku Fest Hica mieszcząca nawet 120 osób – mówi Marta Malik, prezes Aquadromu i dodaje: - Oczywiście obecnie wpuszczamy do niej znacznie mniej osób, zgodnie z obowiązującym limitem. Jednak dzięki niej oraz kilkukrotnemu powiększeniu ogrodu saunowego jesteśmy w stanie w wysoce komfortowych warunkach przyjmować znacznie więcej klientów. I to na świeżym powietrzu – podkreśla Marta Malik.

Budowę nowej sauny rozpoczęto w październiku 2019 roku. Projekt zakładał nowoczesny design i dużo przestrzeni dla saunowiczów. Wszystko po to, by znacząco podnieść komfort w strefie saun Aquadromu.

Zajęcia dodatkowe

Oprócz możliwości saunowania i korzystania ze Strefy Rekreacji i Sportu w ofercie Aquadrom ma także szereg zajęć dodatkowych - począwszy od nauki pływania, przez kursy nurkowe, wodne urodziny dla dzieci, aż po zajęcia aqua aerobicu.

Warto wspomnieć, iż w Aquadromie znajduje się nowatorski basen z ruchomym dnem. W praktyce oznacza to, że jego dno można wypłycić np. do głębokości 60 cm, dzięki czemu szczególnie najmłodsi mogą czuć się pewniej w wodzie, stopniowo przyzwyczajając się do coraz większych głębokości.

Aquapark znajduje się 5 minut od autostrady A4 i 15 minut od Drogowej Trasy Średnicowej, co umożliwia szybkie dotarcie do Aquadromu z większości miast aglomeracji śląskiej.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kosz3

Miał być szczytny cel, kroi się awantura

Prognoza

Czekają nas cztery dni ciepła. W weekend - deszcz

206984314 10158563594012582 4003071081232595889 n

Odnowienie rzeźby za 64 tys. zł

Samoobrona gliwice

Bezpłatny kurs samoobrony dla kobiet od 9 czerwca

Whats App Image 2021 05 24 at 11 07 07

Szczypiornistki Grunwaldu ze srebrem

sanepid

Ponad 22 tys. kontroli sanepidu w Rudzie Śląskiej

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic