270 wykroczeń w tydzień. Długi majowy weekend na drogach Rudy Śląskiej za nami

Od 30 kwietnia do 6 maja kilkudziesięciu rudzkich policjantów czuwało nad bezpieczeństwem mieszkańców Rudy Śląskiej. Przez ten czas mundurowi ujawnili 270 wykroczeń w ruchu drogowym.

Więcej patroli, w tym również nieoznakowanych, czuwało przez tydzień nad bezpieczeństwem na rudzkich drogach. Policjanci sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Mundurowi kontrolowali także stan trzeźwości kierowców, stan techniczny pojazdów oraz czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach.

I choć wykroczeń było sporo, bo aż 270, to rozkładając je na bardzo długi, majowy weekend - nie wyszło źle.

- Nałożono 218 mandatów karnych, 49 sprawców wykroczeń pouczono, a w trzech przypadkach sporządzono wnioski o ukaranie do sądu. W trakcie majówki doszło do 13 kolizji drogowych, w wyniku których nikt nie ucierpiał. Ujawniono także 9 osób, które prowadziły swoje pojazdy, będąc na podwójnym gazie. Policjanci zatrzymali również 12 dowodów rejestracyjnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdu - wylicza sierż. szt. Mateusz Pandzioch z KMP w Rudzie Śląskiej.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon