27-latek z Rudy Śląskiej wybił szyby w barze piwnym. Chciał się zemścić na właścicielu lokalu

Policjanci z rudzkiej ,,czwórki'' zatrzymali mężczyznę, który wybił szyby w jednym z barów piwnych. O zdarzeniu poinformowała mundurowych mieszkanka, która nagrała chuligański czyn i ułatwiła ujęcie sprawcy. Zatrzymany tłumaczył, że chciał się zemścić na właścicielu lokalu.

Freepik/@nikitabuida; zdjęcie poglądowe
27 letni rudzianin wybil szyby w barze zdjecie pogladowe

27-latek wybił szyby w barze piwnym

Do zdarzenia doszło w czwartek 4 stycznia 2024 r. w godzinach porannych. Dyżurny komisariatu IV rudzkiej policji odebrał zgłoszenie na temat wybicia trzech szyb w jednym z pobliskich barów piwnych. Z mundurowymi skontaktowała się kobieta, która będąc świadkiem sytuacji, nagrała sprawcę telefonem komórkowym. Ułatwiło to pracę policjantom i pozwoliły już po kilku minutach zatrzymać uciekającego mężczyznę.

- Serdeczne podziękowania należą się rudziance, która zareagowała na niszczenie mienia, nagrała sprawcę i powiadomiła policjantów. Rudzianka może być wzorem do naśladowania, jak w prosty sposób możemy wszyscy dbać o porządek i bezpieczeństwo naszego otoczenia - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiego garnizonu.

Ta zemsta będzie słono kosztować...

Sprawcą okazał się 27-letni mieszkaniec Rudy Śląskiej. Jak tłumaczył na komisariacie, wybił szyby ponieważ chciał się zemścić na właścicielu lokalu, za awanturę z poprzedniego dnia. 27-letni rudzianin był pijany, miał w swoim organizmie ponad 2 promile alkoholu.

27-latek trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu śledczy przedstawili mu zarzut zniszczenia mienia, za który grozi mu kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności. Właściciel baru wycenił poniesione straty na kwotę ponad 2000 zł. Ta "zemsta" będzie słono kosztować...

Handel lewymi papierosami w rudzie slaskiej foto gov pl

Może Cię zainteresować:

Handel "lewymi" papierosami w Rudzie Śląskiej. Blisko 1000 paczek z przemytu w mieszkaniu 59-latki

Autor: Redakcja

05/01/2024

Karetka została wezwana do spuchniętego palca...

Może Cię zainteresować:

Rudzianka wymyśliła, że przedawkowała narkotyki, by wezwać pogotowie do... spuchniętego palca

Autor: Jacek Skorek

04/01/2024

Z alkomatów można korzystać bezpłatnie przez całą dobę

Może Cię zainteresować:

Sprawdź trzeźwość przed podróżą - zachęcają policjanci w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

02/01/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon