Sprawdź trzeźwość przed podróżą - zachęcają policjanci w Rudzie Śląskiej

Rudzcy policjanci zachęcają to autokontroli trzeźwości przed rozpoczęciem jazdy. Bez żadnej opłaty można skorzystać z alkomatów w Komendzie Miejskiej Policji oraz kilku komisariatach.

KMP Ruda Śląska
Z alkomatów można korzystać bezpłatnie przez całą dobę

W Komendzie Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej oraz w komisariatach w Rudzie, Wirku, Kochłowicach i Halembie znajdują się ogólnodostępne alkomaty. Badania swojej trzeźwości można dokonać o dowolnej porze dnia czy nocy.

- Wprawdzie gorączka sylwestrowo-noworocznych zabaw chyba już minęła, to niestety nie brakuje nieodpowiedzialnych osób, które decydując się na jazdę na tzw. podwójnym gazie nie zwracają uwagi na bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego - mówią policjanci.

31 grudnia patrol zatrzymał do kontroli 20-latka jadącego jaguarem. Okazało się, że młody kierowca miał cofnięte uprawnienia za punkty.

1 stycznia z kolei, na Kokota, policjanci usiłowali zatrzymać do kontroli mustanga. Jego kierowca najpierw zahamował, a potem nacisnął gaz i odjechał. Złapany niedługo później tłumaczył pokrętnie, że sam chciał wybrać miejsce do zatrzymania, a w ogóle sądził, że to przebierańcy próbują go zatrzymać. 25-letni kierowca, który forda mustanga pożyczył od ojca - stanie teraz przed sądem.

Stawkę zamknął 45-latek, który 1 stycznia, na ulicy Na łąkach wpadł na kontroli trzeźwości. Kierujący volkswagenem rudzianin miał 2,98 promila alkoholu we krwi.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon