18-latek z Rudy Śląskiej narobił zniszczeń za 6 tys. zł, a nic nie udało mu się ukraść

Stróże prawa z komisariatu w Wirku w Rudzie Śląskiej zatrzymali sprawcę dwóch prób włamania do stacji paliw i lokalu gastronomicznego. Po intensywnej pracy operacyjnej w ręce kryminalnych wpadł 18-letni rudzianin. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Śląska Policja
Policja (zdjęcie ilustracyjne)

W ciągu ostatnich dni policjanci z Komisariatu policji nr 2 w Rudzie Śląskiej badali sprawę usiłowania włamania do budynku stacji benzynowej Circle K przy ulicy Górnośląskiej i pobliskiego lokalu gastronomicznego Star Kebab.

Sprawca uszkodził roletę antywłamaniową na stacji benzynowej, a gdy stwierdził, że nie uda mu się dostać do środka, zmienił cel swojego zainteresowania i wybił szybę w barze obok. Suma strat poniesionych przez właścicieli strat to 6 tysięcy.

Pracujący nad sprawą śledczy ustalili, że sprawcą obu zniszczeń może być 18-letni rudzianin. Przypuszczenia policjantów potwierdziły się, a zatrzymany mężczyzna przyznał się do obu czynów. Teraz śledczy sprawdzają, czy podejrzany może mieć związek z innymi podobnymi przestępstwami w mieście. O jego dalszym losie zadecyduje prokurator i sąd. Za popełnione przestępstwa może mu grozić do 10 lat więzienia.

Znęcanie się nad zwierzętami

Może Cię zainteresować:

Mieszkaniec Rudy znęcał się nad 40. zwierzętami. Mężczyzna odpowie za to przed sądem

Autor: Redakcja

12/01/2023

Policja

Może Cię zainteresować:

Rudzianin ukradł kompresor i spawarkę z marketu budowlanego. Chciał wyjść z nimi przez drzwi

Autor: Redakcja

10/01/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon