Rudzianin ukradł kompresor i spawarkę z marketu budowlanego. Chciał wyjść z nimi przez drzwi

W rudzkim markecie budowlanym rudzianin próbował ukraść kompresor i spawarkę. Postanowił wyjść z nimi przez drzwi niezauważony. Natomiast drugi przestępca do kurtki schował kilkadziesiąt sztuk maszynek do golenia, a to wszystko w zasięgu kamer sklepowych.

Zdj. ilustracyjne
Policja

Policjanci z rudzkiej komendy zostali wezwani do marketu budowalnego, gdzie doszło do kradzieży kompresora oraz spawarki o wartości 2300 złotych. 35-letni rudzianin próbował wyjść ze skradzionymi przedmiotami przez drzwi.

- Został jednak ujęty przez ochronę, policjanci, którzy przyjechali na miejsce zatrzymali delikwenta i osadzili w policyjnym areszcie - wyjaśniają rudzcy funkcjonariusze. - Dziś (10 stycznia) będzie on przesłuchany przez dochodzeniowców i usłyszy zarzuty kradzieży - dodają.

Drugie zgłoszenie dotyczyło 55-latka z Oławy, który próbował wykraść ze sklepu 24 maszynki do golenia wartości blisko 1700 złotych. Mężczyzna próbował schować towar do kurtki. Jednak przy wyjściu został zawrócony przez ochronę. Za popełnione przestępstwa obu mężczyznom grozi kara do 5 lat więzienia.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

przemoc-w-rodzinie-Ruda

44-letni rudzianin znęcał się nad swoją rodziną

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych

sprawca kradzieży

Poznajesz tego złodzieja? Pomóż policji

Dark 1852985 960 720

Apel policji o zamykanie drzwi w domach

Purse 3548021 960 720

Poprosiła o szklankę wody, ukradła portfel

Family 1466262 1920

200 rodzin zastępczych jest w Rudzie Śląskiej