1 czerwca rusza pilotażowa akcja. Darmowy przejazd A1 i A4. Niektórzy kierowcy nie zapłacą ani grosza.

autostrada

Autopay wraz z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych postanowiły nagrodzić posiadaczy samochodów elektrycznych darmowymi przejazdami autostradami A1 i A4. Promocyjna akcja rusza 1 czerwca i w fazie pilotażowej potrwa trzy miesiące.

 Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych wraz z Autopay utworzyli projekt  "Autostrada do elektromobilności".  Dzięki temu projektowi użytkownicy samochodów elektrycznych od 1 czerwca będą mogli za darmo podróżować autostradą A1 oraz A4 na odcinku łączącym Kraków z Katowicami. 

Wymogiem jest rejestracja właściciela pojazdu w EV Klub Polska.

Darmowy przejazd dzięki aplikacji Autopay

Autopay to platforma dzięki której dokonywanie automatycznych płatności za przejazd wymienionymi autostradami. Płatność dokonywana jest za pomocą karty powiązanej z danym kontem.

"Po pozytywnej weryfikacji pojazdu (sprawdzeniu czy rzeczywiście jest elektryczny) kierowca otrzyma link do rejestracji w Autopay, jeśli jeszcze nie jest użytkownikiem aplikacji, lub aktywacji promocji, jeśli wcześniej korzystał już z apki" - podaje Cashless.pl

 Jak zawsze w przypadku jakichkolwiek ulg dla właścicieli samochodów elektrycznych podnosi się argument, że na pojazdy tego rodzaju stać obecnie najbogatszych, którzy nie potrzebują ulg jako formy zachęty do wspierania elektromobilności - to główny komentarz naa ten temat wśród internautów. 

Zwolennicy uważają natomiast, że to zamożni pośrednio finansują rozwój elektromobilności w naszym kraju i choćby z tego powodu zasługują na tego typu ulgi.


Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Carsharing 4382651 1920

Ruda Śląska musi kupić auta elektryczne

Szopka bożonarodzeniowa Katowice-Panewniki

Szopka w Panewnikach jest największa w regionie

KWK Bobrek

Co roku w kopalniach dochodzi do wielu wypadków...

MPŚ Zdjęcie Główne

Rok 2021 kończy obchody stulecia Powstań Śląskich

Zdjęcie Główne

Botaniczna Park – osiedle inne niż wszystkie

Bieszczadzka Stodoła Zdjęcie Główne

Poznaj całoroczne apartamenty w samym sercu Bieszczad

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!