1 czerwca rusza pilotażowa akcja. Darmowy przejazd A1 i A4. Niektórzy kierowcy nie zapłacą ani grosza.

Autopay wraz z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych postanowiły nagrodzić posiadaczy samochodów elektrycznych darmowymi przejazdami autostradami A1 i A4. Promocyjna akcja rusza 1 czerwca i w fazie pilotażowej potrwa trzy miesiące.

autostrada

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych wraz z Autopay utworzyli projekt "Autostrada do elektromobilności". Dzięki temu projektowi użytkownicy samochodów elektrycznych od 1 czerwca będą mogli za darmo podróżować autostradą A1 oraz A4 na odcinku łączącym Kraków z Katowicami.

Wymogiem jest rejestracja właściciela pojazdu w EV Klub Polska.

Darmowy przejazd dzięki aplikacji Autopay

Autopay to platforma dzięki której dokonywanie automatycznych płatności za przejazd wymienionymi autostradami. Płatność dokonywana jest za pomocą karty powiązanej z danym kontem.

"Po pozytywnej weryfikacji pojazdu (sprawdzeniu czy rzeczywiście jest elektryczny) kierowca otrzyma link do rejestracji w Autopay, jeśli jeszcze nie jest użytkownikiem aplikacji, lub aktywacji promocji, jeśli wcześniej korzystał już z apki" - podaje Cashless.pl

Jak zawsze w przypadku jakichkolwiek ulg dla właścicieli samochodów elektrycznych podnosi się argument, że na pojazdy tego rodzaju stać obecnie najbogatszych, którzy nie potrzebują ulg jako formy zachęty do wspierania elektromobilności - to główny komentarz naa ten temat wśród internautów.

Zwolennicy uważają natomiast, że to zamożni pośrednio finansują rozwój elektromobilności w naszym kraju i choćby z tego powodu zasługują na tego typu ulgi.


Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wizualizacja parku handlowego i teren, gdzie powstanie

Nowy park handlowy powstanie w Rudzie Śląskiej

Halembska nowy swiat

Przebudowa połączenia ulic Nowy Świat i Halembskiej

tablice informacji pasażerskiej

Nowe tablice dynamicznej informacji pasażerskiej

Syrena gliwice

20 maja trening systemu alarmowania

uczennica

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

FB IMG 1620121606811

Otwarcie powszechnych punktów szczepień

Carsharing 4382651 1920

Ruda Śląska musi kupić auta elektryczne