1 czerwca rusza pilotażowa akcja. Darmowy przejazd A1 i A4. Niektórzy kierowcy nie zapłacą ani grosza.

Autopay wraz z Polskim Stowarzyszeniem Paliw Alternatywnych postanowiły nagrodzić posiadaczy samochodów elektrycznych darmowymi przejazdami autostradami A1 i A4. Promocyjna akcja rusza 1 czerwca i w fazie pilotażowej potrwa trzy miesiące.

autostrada

Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych wraz z Autopay utworzyli projekt "Autostrada do elektromobilności". Dzięki temu projektowi użytkownicy samochodów elektrycznych od 1 czerwca będą mogli za darmo podróżować autostradą A1 oraz A4 na odcinku łączącym Kraków z Katowicami.

Wymogiem jest rejestracja właściciela pojazdu w EV Klub Polska.

Darmowy przejazd dzięki aplikacji Autopay

Autopay to platforma dzięki której dokonywanie automatycznych płatności za przejazd wymienionymi autostradami. Płatność dokonywana jest za pomocą karty powiązanej z danym kontem.

"Po pozytywnej weryfikacji pojazdu (sprawdzeniu czy rzeczywiście jest elektryczny) kierowca otrzyma link do rejestracji w Autopay, jeśli jeszcze nie jest użytkownikiem aplikacji, lub aktywacji promocji, jeśli wcześniej korzystał już z apki" - podaje Cashless.pl

Jak zawsze w przypadku jakichkolwiek ulg dla właścicieli samochodów elektrycznych podnosi się argument, że na pojazdy tego rodzaju stać obecnie najbogatszych, którzy nie potrzebują ulg jako formy zachęty do wspierania elektromobilności - to główny komentarz naa ten temat wśród internautów.

Zwolennicy uważają natomiast, że to zamożni pośrednio finansują rozwój elektromobilności w naszym kraju i choćby z tego powodu zasługują na tego typu ulgi.


Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zbiórka dla Ukrainy Ruda Śląska

Mieszkańcy Rudy zasypali darami dla Ukraińców szkołę

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

gpoświecenie grobów powstańców

Poświęcono 8 grobów powstańców śląskich

Pracownia3

Zielone Pracownie w dwóch szkołach

182769576 327778855584343 6565348352328780700 n

Zbiórka plastikowych zakrętek w Kochłowicach