Związek Górnośląski poparł kandydaturę Michała Pierończyka. Franki: "Poparcie Krainy Rudzkiej ZG otrzymał rudzianin z pochodzenia i wyboru"

Rudzkie struktury Związku Górnośląskiego poparły kandydaturę Michała Pierończyka na prezydenta Rudy Śląskiej. Prezes ZG Grzegorz Franki podkreślił, że cieszy się z jasno postawionych oczekiwań przez rudzkich wyborców. "Informuję że poparcie Krainy Rudzkiej Związku Górnośląskiego otrzymał Michał Pierończyk - rudzianin z pochodzenia i wyboru"

Michał Pierończyk
Michał Pierończyk na prezydenta Rudy

Zarząd Krainy Rudzkiej Związku Górnośląskiego jednogłośnie wydał decyzję w sprawie kandydatury na prezydenta Rudy Śląskiej. Przedstawiciele związku podkreślili, iż oczekują od przyszłego gospodarza miasta współpracy ze wszystkimi pragnącymi dobra mieszkańców oraz stałego dialogu z nimi, rozwoju miasta, a także rozumienia i dbałości o śląskie tradycje, wartości, język i edukację regionalną.

- Jesteśmy w pełni przekonani, że gwarantem wyrażonych przez nas pragnień jest pan Michał Pierończyk - rodowity rudzianin, sprawdzony samorządowiec (wieloletni radny i wiceprezydent), człowiek który swą dotychczasową pracą w urzędzie miasta i działalnością społeczną udowodnił wielokrotnie, że jest godzien naszego zaufania i powierzenia mu najważniejszego urzędu w mieście - wyjaśniają swój wybór związkowcy.

Grzegorz Franki o wyborach w Rudzie Śląskiej

W mediach społecznościowych sprawę skomentował przewodniczący Związku Górnośląskiego - Grzegorz Franki, który opisuje wybory z perspektywy wyborczej. W jego mniemaniu zbyt duże wyrażane jest przez stronę polityczną, a zdecydowanie za małą przez społeczną. Jako przykład podał prezydenta Sosnowca, który miał mówić, kto ma objąć pieczę w Rudzie.

- Sytuacja jest dość zabawna. Jeden z kandydatów bezpartyjnych popierany jest przez włodarzy miast ościennych, w tym należących do partii politycznych, oraz wprost przez kilka partii politycznych. Drugi, który z kolei jest członkiem partii (rządzącej) i z jej ramienia posłem, obwieścił, że jest niezależny i unika jak ognia poparcia swoich bossów oraz kolegów i koleżanek partyjnych - zaznacza Franki.

W obliczu tej sytuacji prezes ZG wyraża swoje zadowolenie faktem, że Zarząd Krainy Rudzkiej Związku Górnośląskiego jednogłośnie wybrał ich kandydata na prezenta Rudy Śląskiej. - Informuję zatem, że poparcie Krainy Rudzkiej Związku Górnośląskiego, która w sześciu Kołach skupia kilkuset członków, otrzymał Pan Michał Pierończyk- rudzianin z pochodzenia i wyboru, wybierany też wielokrotnie do Rady Miasta, długoletni wiceprezydent i sprawdzony działacz społeczny.

W sprawie zwięźle wypowiedział się także sam kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej, który w poście na Facebooku podziękował za poparcie. - "Michał Pierończyk (...) swą dotychczasową pracą i działalnością udowodnił wielokrotnie, że jest godzien naszego zaufania i powierzenia mu najważniejszego urzędu w mieście". Dziękuję Zarządowi Krainy Rudzkiej skupiającej koła Związku Górnośląskiego z Rudy Śląskiej za te słowa

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon