Znów "zrobili" seniorkę. Straciła prawie 14 tysięcy złotych

W miniony piątek kolejna rudzianka padła ofiarą oszusta. Mieszkanka Bielszowic odebrała telefon od podającego się za policjanta mężczyzny. Dalej już wiadomo...

Jacek Skorek
Fałszywy policjant okradł seniorkę

Nieznany sprawca zadzwonił do 78-letniej rudzianki i podając się za policjanta - poinformował ją, że jest "akcja". Rzekomo próbują złapać przestępców wyłudzających pieniądze z kont bankowych. Kiedy seniorka poinformowała go, że w banku pieniędzy nie ma - zmienił historyjkę.

- Zapytał kobiety, czy ma w domu jakieś pieniądze, bo jest na celowniku przestępców i może mieć włamanie. By ustrzec się przed stratą powinna przekazać wszystkie oszczędności policjantowi, który po nie przyjdzie - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Kobieta spakowała 13.800 złotych i biżuterię o nieustalonej wartości, po czym przekazała ją fałszywemu policjantowi, który wkrótce przyszedł do jej mieszkania. Oczywiście po oszuście, oszczędnościach i złocie - ślad zaginął.

Ostrzegajcie bliskich, zwłaszcza osoby starsze, że takie przypadki zdarzają się nagminnie, a policja nigdy nie dzwoni z prośbą o przekazanie pieniędzy celem "zabezpieczenia". W takich sytuacjach najlepiej się rozłączyć i natychmiast poinformować policję. Tę prawdziwą.

Oszustka w rękach policji

Może Cię zainteresować:

Oszustka ujęta! Fałszywa pracownica administracji i "policjantka" w jednym wpadła dzięki czujności mieszkańców

Autor: Jacek Skorek

24/04/2023

Oszuści wyłudzili od seniorek ponad 116 tysięcy złotych!

Może Cię zainteresować:

Okradli rudzianki na ponad 116 tysięcy! Para oszustów podawała się za policjanta i prokuratora

Autor: Jacek Skorek

30/03/2023

Rudzianka dała się nabrać na zagrożone konto i straciła 45 tysięcy. Do tego nie swoich

Może Cię zainteresować:

Pani konto jest zagrożone! Stara bajka, nowa ofiara

Autor: Jacek Skorek

10/11/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon