Znów wzrost zakażeń koronawirusem w rudzkich szkołach. Kolejne klasy na nauczaniu zdalnym

60 klas i grup w 27 placówkach - szkołach i przedszkolach - na nauczaniu zdalnym. To dane za wczoraj. Liczby te ciągle rosną. Jak obecnie wyglądają liczby dotyczące zawieszenia zajęć stacjonarnych w rudzkich placówkach oświatowych? Zobaczcie aktualizację z dzisiejszego raportu!

Wczorajszy, poniedziałkowy raport, jaki codziennie przesyłają na koniec pracy wszystkie placówki oświatowe - przyniósł kolejne złe wieści.

- Otrzymaliśmy informacje aż o 47 klasach lub grupach przedszkolnych, w których zawieszone zostały stacjonarne zajęcia. Łącznie na tę chwilę sytuacja taka dotyczy 60 klas lub grup w 27 placówkach. W większości zawieszenie zajęć obowiązuje do końca tego tygodnia, ale możemy się spodziewać nowych zgłoszeń - informuje wiceprezydent Rudy Śląskiej, Krzysztof Mejer.

Ogólnokrajowe wyniki też są niepokojące. 19.652 przypadki w Polsce plasują nasz kraj na 7. miejscu w świecie (godz. 12.00) pod względem liczby nowych przypadków zakażeń. W Rudzie Śląskiej wykryto wczoraj 84 przypadki koronawirusa.

- Od początku tego roku zachorowało już 865 rudzian. 24 osoby zmarły. Dlatego cały czas musimy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa sanitarnego. W naszym mieście od dłuższego czasu osób zaszczepionych przybywa bardzo powoli. Na dziś w pełni zaszczepionych jest 58,9 procent mieszkańców - dodaje prezydent Mejer.

Szczególną uwagę na dystans społeczny i stosowanie środków ochrony należy zwrócić w dużych skupiskach ludzkich - między innymi w kolejkach do urzędów, ośrodków pomocy społecznej, w sklepach czy podczas spędzania czasu w lokalach.

AKTUALIZACJA, 18.01, GODZ. 16.00

- Mamy nowe dane. Na tę chwilę sytuacja taka dotyczy już 128 oddziałów w 36 szkołach i przedszkolach. O tym, ile mamy nowych zakażeń świadczą nie tylko dane rządowe i z naszych szkół, ale także kolejki, które tworzą się pod punktem wymazowym przy ul. Czarnoleśnej - podaje wiceprezydent Krzysztof Mejer.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon