Znów rudzianie oszukani w internecie

Monety kolekcjonerskie i OLX - tym razem tak dali się okraść rudzianie. Dwóch mężczyzn i kobieta stracili wprawdzie "tylko" po kilkaset złotych, drugiej rudziance udało się uniknąć wyczyszczenia konta z powodu ustawionego limitu wypłat - niemniej przypadki te pokazują, że oszuści nie ustają w staraniach, by dobrać się do naszych pieniędzy.

Oszusci

Dwaj rudzianie zgłosili się na policję po tym, jak nie otrzymali zamówionych w internecie kolekcjonerskich monet w wyjątkowo atrakcyjnej cenie. Jeden z nich znalazł ofertę na Facebooku, drugi na Allegro. Mimo wpłacenia pieniędzy - monet nie otrzymali. Stracili 298 i 335 złotych.

Z kolei rudzianki zgłosiły się wczoraj na policję mówiąc, że padły ofiarami oszustów na serwisie OLX. Obie kobiety chciały sprzedać swoje rzeczy za pośrednictwem portalu. Klasycznie - otrzymały zapytanie, czy towar jeszcze jest, a niedługo potem - link aktywacyjny. Tego typu wiadomości, które do złudzenia przypominają prawdziwe logowanie się do banku - pozwalają oszustom wygenerować kod blik z konta ofiary. Jedna z naszych mieszkanek straciła w ten sposób 500 złotych. Druga była o włos od straty. Uratował ją... ustanowiony na koncie limit wypłat. Próba kradzieży 500 złotych zakończyła się odrzuceniem transakcji.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

W samochodzie znaleziono 80 gramów marihuany i gotówkę

Pijany kierowca okazał się narkotykowym dilerem

Zlotow

Rudzki policjant rozwiązał zagadkę kradzieży w Wielkopolsce

18-latek z Rudy Śląskiej usłyszał zarzut pobicia

Dwaj młodzi mężczyźni skatowali w Wirku rudzianina

Metodą na wnuczka okradli rudziankę na 15 tysięcy złotych

Oszuści wracają do starej metody "na wnuczka"

18-letni pedofil zatrzymany w Rudzie Śląskiej

18-letni pedofil zatrzymany. Napadł na 8-latkę w Rudzie

Policjanci kontrolują przestrzeganie zasad kwarantanny i izolacji

Zamiast policyjnej roboty - muszą kontrolować kwarantanny

Nielegalny salon gier w Rudzie Śląskiej

Zlikwidowali nielegalny salon gier przy postoju taksówek