Znęcali się nad swoimi rodzinami. Grozi im do 5 lat więzienia

Rudzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o znęcanie się nad swoimi rodzinami. Obaj trafili już do aresztu, gdzie poczekają na wyrok sądu.

Policjalogo


Pod koniec ubiegłego tygodnia mundurowi z Rudy Śląskiej zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o znęcanie się nad bliskimi. Jak informuje oficer prasowy rudzkiej komendy policji, pierwszy z zatrzymanych to 50-letni rudzianin, który od stycznia znęcał się psychiczne i fizyczne nad swoją żoną i pięciorgiem ich dzieci w wieku od 2 do 12 lat.

Mężczyzna wielokrotnie wszczynał awantury. Podczas ostatniej z nich czara goryczy się przelała, a jego żona zdecydowała się na powiadomienie policji o zajściu. Drugim zatrzymanym jest 35-latek, który od sierpnia znęcał się nad swoją konkubiną. Ta również postanowiła przerwać milczenie i starając się uwolnić od agresywnego partnera, zaalarmowała mundurowych. Jak wskazuje oficer prasowy rudzkiej policji, 35-latek stosował przemoc fizyczną, poniżał swoją konkubinę oraz groził jej. Podczas zatrzymania był nietrzeźwy. Badanie wykazało aż 3,8 promila alkoholu.

Wspomnianymi sprawami zajęli się śledczy, którzy we współpracy z prokuratorem doprowadzili obu mężczyzn do sądu. Zgodnie z decyzją rudzkiego sądu najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Za te przestępstwa okres pobytu rudzian za kratami może przedłużyć się nawet do 5 lat.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

4 pijanych w weekend, pięciu w poniedziałek rano...

Weekend na gazie. Czyżby kierowcy zaliczali "ostatki"?

Policja (zdjęcie ilustracyjne)

18-latek z Rudy Śląskiej narobił zniszczeń za 6 tys. zł

Policjanci łatwo ustalili sprawcę kolizji dzięki... zgubionej tablicy rejestracyjnej

Liczył na rabat? I dostał - 6 tysięcy mandatu dla rudzianina

Kradzież katalizatorów znów staje się plagą

Znów wycinają!

Mieszkaniec Świętochłowic wydmuchał 1,8 promila

"Spokojny" weekend na drogach. Z mercedesem w tle

Pożar DTŚ Ruda Śląska

Pożar Samochodu na trasie N-S, przed wjazdem na DTŚ

Pozarruda3

Pożar na ulicy Rencistów. 10 osób ewakuowanych