Znamy najlepsze szkoły w Rudzie Śląskiej! Oto lista!

Tradycyjnie, jak co roku, „Perspektywy” opublikowały swój raport, w którym uwzględniono najlepsze szkoły średnie w całym kraju. Niestety, szkoły z Rudy Śląskiej zajęły odległe pozycje.

II LO Morcinka w rudze slaskiej


W 23. edycji Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2021 zwyciężyło XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie oraz Technikum Mechatroniczne nr 1 w ZSLiT nr 1 w Warszawie.

Jak wskazują autorzy rankingu licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Uwzględniono wyniki 41 ogólnopolskich olimpiad, które zwalniały z egzaminu maturalnego, z części pisemnej egzaminu zawodowego lub były finansowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2019/2020 oraz 12 międzynarodowych olimpiad, w których nasz kraj był reprezentowany przez uczniów szkół średnich.

Najlepsze licea w Rudzie Śląskiej 2021:

Jak poradziły sobie rudzkie licea ogólnokształcące? Miernie. W rankingu ujęto trzy szkoły, które zajęły odlegle miejsca. Najlepsze w Rudzie Śląskiej okazało się II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Morcinka, które zajęło 394. Pozycję, zyskując odznakę tzw. Srebrnej Szkoły. Zdecydowanie gorzej wypadło III LO im. Jana Pawła II, które spadło z 611. miejsca na 793. Z kolei I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza spadło z 925. miejsca na 956. Wspomniane szkoły otrzymały odznakę Brązowej Szkoły.

Ranking liceów 2021 województwa śląskiego

W naszym województwie najlepsze jest III LO im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Z kolei rudzkie szkoły nie załapały się do pierwszej dziesiątki. Najlepiej wypadło II Liceum Ogólnokształcące im. Gustawa Morcinka, które zajęło 42. Miejsce. III LO im. Jana Pawła II zajęło 87. Lokatę, a I Liceum Ogólnokształcące zajęły odpowiednio - 107.

Najlepsze technika w Rudzie Śląskiej 2021

Choć Ruda Śląska może pochwalić się szerokim wachlarzem techników oferujących atrakcyjne profile, to w ogólnopolskim rankingu wypadły blado. Jedyna szkoła, którą uwzględniono w prestiżowym zestawieniu 500. najlepszych w Polsce jest Technikum nr 2 im. Stanisława Ligonia. Placówka uplasowała się na 150. Miejsce. Tym samym zaliczyła olbrzymi awans z 280. miejsca. Co więcej, II LO znalazło się także w rankingu szkół olimpijskich, w którym zajęło 190. Miejsce (na 200).

Co z pozostałymi rudzkimi technikami? Uwzględniono je w rankingu wojewódzkim. Technikum nr 4 (ZS nr 4) zajęło w nim 76. pozycję, Technikum nr 6 (ZS nr 6 im. M. Kopernika) – 120, Technikum nr 5 (ZS nr 5) – 123, Technikum nr 3 (ZS nr 5) - 130.

fot. google maps

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Śmieci (zdjęcie ilustracyjne)

Śmieci nas zalewają. Produkujemy ich 2 mln ton rocznie

Umowa ruda

Ruda Śląska stanie się miastem wysokich technologii?

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Porozumienie gwsh

Studia w Rudzie Śląskiej

Ztm autobusy

Od 1 lipca wróci możliwość kupienia biletu u kierowcy

Jbudżet obywatelski Ruda Śląska

Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego.