Znaleziono ciało 20-latka z Rudy Śląskiej

We wtorek, 13 października, rodzina pewnego 20-letniego rudzianina zgłosiła jego zaginięcie. W akcji poszukiwawczej wzięło udział niemal stu policjantów. Podczas przeszukiwania rejonu kompleksu leśnego mundurowi natrafili na ciało poszukiwanego mężczyzny.

Policjalogo

Jak informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, we wtorek, 13 października, przed południem dyżurny Komisariatu Policji V otrzymał informację o zaginięciu 20-letniego mieszkańca naszego miasta. Mundurowym udało się ustalić, że młody mężczyzna dzień wcześniej wyszedł do pracy. Później ślad po nim zaginął. Po zakończonym dniu pracy nie wrócił do domu. Nie kontaktował się także z rodziną, która zgłosiła jego zaginięcie policji. Po otrzymaniu zgłoszenia mundurowi rozpoczęli poszukiwania 20-latka. Wzięło w nich udział niemal stu policjantów – zarówno z Rudy Śląskiej, jak i katowickiego Oddziału Prewencji Policji.

W minionym tygodniu panowały trudne warunki atmosferyczne, a poszukiwania prowadzono na terenie kompleksu leśnego. W nocy akcja poszukiwawcze została przerwana. Wznowiono ją o świcie. Podczas przeczesywania terenu mundurowi odnaleźli ciało zaginionego 20-latka. Okoliczności i przyczyny śmieci nie są znane, a śledztwo w tej sprawie trwa.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon