Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach. Zachowajcie ostrożność!

Akcja Wszystkich Świętych 2022, znana dotychczas lepiej jako akcja Znicz - rozpoczęta. Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności w drodze oraz w okolicach cmentarzy. Od poniedziałku będą też zmiany w organizacji ruchu przy rudzkich nekropoliach. Policyjne działania potrwają do 2. listopada.

Jacek Skorek
Od dziś do 2. listopada - policyjna akcja Wszystkich Świętych 2022

W Rudzie Śląskiej, w poniedziałek, 31 października od godziny 7.00 obowiązywać będzie zmiana w organizacji ruchu w rejonie cmentarzy. Dotychczasowa komunikacja drogowa zostanie przywrócona późnym wieczorem 1 listopada.

- Uczulamy kierowców, by nie jechać „na pamięć”, bo w wielu miejscach, zwłaszcza w rejonach cmentarzy oraz na drogach dojazdowych do nekropolii mogą pojawić się zmiany organizacji ruchu. Niektóre ulice mogą zostać całkowicie wyłączone z ruchu, o czym poinformują nas znaki drogowe - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej policji.

By uniknąć problemów z parkowaniem i niepotrzebnego stresu - policja zachęca do korzystania ze środków transportu komunikacji zbiorowej.

- Mundurowi apelują o ostrożną i rozsądną jazdę, dostosowywanie się do oznakowań ograniczających prędkość, zakazujących parkowanie pojazdów czy nakazujących ruch jednokierunkowy. Kierowcom przypominamy, aby parkowali samochody w miejscach dozwolonych i nie powodowali swoim zachowaniem utrudnień w ruchu - dodają policjanci.

Zmiany w ruchu drogowym, (od 31 października, 7.00 do późnych godzin wieczornych 1 listopada)

Ruda

 • Cmentarz przy ul. Porębskiej.

Od ul. Wolności wjazd możliwy jednokierunkowymi ulicami: Brańskiego i Kościelną, natomiast wyjazd jednokierunkowymi ulicami: Staszica oraz Porębską w kierunku ul. Zabrzańskiej. Parkowanie wyznaczone będzie wzdłuż ul. Brańskiego po lewej stronie oraz na odcinku jednokierunkowym ul. Kościelnej. Na odcinku ul. Porębskiej wzdłuż cmentarza będzie obowiązywał zakaz ruchu, który nie dotyczy dojazdu osób niepełnosprawnych do parkingu.

Godula

 • Cmentarz przy ul. K. Goduli

Odcinek ul. Przedszkolnej oraz ul. Fabrycznej będzie jednokierunkowy. Będzie można zaparkować pojazd na parkingach pomiędzy placówkami handlowymi oraz na ulicach Przedszkolnej i Fabrycznej po lewej stronie.

Orzegów

 • Cmentarz przy ul. Kard. Hlonda

Parkowanie dozwolone na ulicach Hlonda i Bytomskiej po lewej stronie, ulice te będą jednokierunkowe.

Bykowina

 • Cmentarz przy ul. 11 Listopada

Na jednokierunkowej ul. 11 Listopada parkowanie będzie możliwe jednostronnie. Parkować można będzie na odcinku ul. Potyki, gdzie zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Halemba

 • Cmentarz przy ul. 1 Maja (cmentarz komunalny)

Na ul. 1 Maja parkowanie będzie dozwolone na wydzielonych pasach postojowych pomiędzy cmentarzem a skrzyżowaniem z ul. Nowy Świat oraz na ulicach Chłopskiej i Strzelców Bytomskich, które w tym dniu będą ulicami jednokierunkowymi. Ponadto będzie możliwość parkowania na skrajnym pasie w kierunku Halemby.

 • Cmentarz przy ul. 1 Maja, Brodzińskiego

Parkowanie będzie możliwe na ul. Brodzińskiego, a osoby niepełnosprawne będą mogły pozostawić pojazd na wyznaczonym miejscu na ul. 1 Maja.

 • Cmentarz przy ul. Traugutta

Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na odcinku ulicy Kaczmarka od ulicy Burszki do ulicy Traugutta oraz na ulicy Traugutta od ulicy Kaczmarka do ulicy Kochłowickiej. Parkowanie będzie dozwolone po lewej stronie przedmiotowych dróg.

Wirek

 • Cmentarz przy ul. Magdziorza i Brata Alberta

Powyższe ulice będą jednokierunkowe, parkować będzie można po lewej stronie ulicy. Osoby niepełnosprawne będą miały wydzielony parking na ul. Brata Alberta.

 • Cmentarz przy ul. Nowary, Ściegiennego

Ulice Ściegiennego, Czajkowskiego, Zdziebkowskiej będą jednokierunkowe. Parkowanie po lewej stronie tych ulic.

 • Cmentarz przy ul. 1 Maja

Ulica Polna będzie jednokierunkowa, parkowanie po jej lewej stronie.

Nowy Bytom

 • Cmentarz przy ul. Chorzowskiej

Ul. Ratowników będzie jednokierunkowa od wyjazdu z parkingu do ul. Pokoju. Parkowanie możliwe będzie na parkingu przy ul. Chorzowskiej (wjazd od ul. Ratowników) i przy ul. Ratowników po jej lewej stronie za wjazdem na parking.

 • Cmentarz przy ul. 1 Maja, Hallera

Od skrzyżowania powyższych ulic w kierunku dzielnicy Ruda oraz w kierunku dzielnicy Wirek na ul. 1 Maja zostaną wydzielone pasy postoju.

Kochłowice

 • Cmentarz przy ul. Wyzwolenia, Oświęcimskiej

Miejsca postojowe zostaną wyznaczone na ulicach Oświęcimskiej i Krakowskiej. Na ul. Wyzwolenia dopuszczony będzie postój tylko dla osób niepełnosprawnych w zatoce parkingowej.

 • Cmentarz przy Alei Dworcowej

Aleja Dworcowa będzie jednokierunkowa, postój po jej lewej stronie. Wyjazd ulicą Do Dworca.

Bielszowice

 • Cmentarz przy ul. Kokota

Osoby niepełnosprawne będą miały wyznaczone stanowiska przed bramą cmentarza. W celu zmniejszenia utrudnień zalecany jest postój na ulicach Powstańców Śląskich, Bielszowickiej i Równoległej.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon