Złodzieje katalizatorów zostali zatrzymani

Mundurowi z Komisariatu I w Rudzie Śląskiej zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów samochodowych. Grozi im teraz nawet do 5 lat więzienia.

Policjalogo


Nocą na ulicach Rudy Śląskiej grasowali złodzieje, którzy specjalizowali się w wycinaniu katalizatorów. Niedawno podczas rutynowego patrolu policjanci sprawdzając parkingi znajdujące się w dzielnicy Ruda na gorącym uczynku zatrzymali trzech obcokrajowców. Gruzini w wieku 22, 32 i 53-lat usiłowali wyciąć katalizator z zaparkowanego opla.

Początkowo, łamaną polszczyzną próbowali wmówić mundurowym, że robią to na zlecenie właściciela samochodu. Stróże prawa, ani przez moment nie dali się zwieść i sprawdzili zawartość bagażnika ich samochodu. Wewnątrz znaleźli 4 odcięte katalizatory. Złodzieje działali głównie nocą, na niestrzeżonych, przeważnie osiedlowych parkingach. Posługując się akumulatorowymi narzędziami, odcinali warte nawet kilka tysięcy złotych katalizatory - informuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiej policji.

Obecnie śledczy ustalają czy mężczyźni nie mają na koncie jeszcze innych kradzieży. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Na poczet przyszłych kar mundurowi zajęli również tymczasowo ich mienie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Oszuści mówią, że chcą sprawdzić ciśnienie w kranach

Uwaga na oszustów! Podają się za pracowników wodociągów

Śląsk Policja

Policjanci zatrzymali agresywnego i pijanego kierowcę

Pozar scieg

Ratowali mieszkańców kamienicy przy Ściegiennego w Wirku

Akcja znicz

Podsumowanie akcji "Znicz" - było bezpiecznie, choć...

Potracenie2

Kierowca, który przejechał rudziankę - bez zarzutów!

Zatrzymanie złodziei katalizatorów, Ruda Śląska

Kolejni złodzieje katalizatorów w Rudzie Śląskiej zatrzymani

Prawy pas

Będą mandaty za lewy pas