Złodzieje katalizatorów zostali zatrzymani

Mundurowi z Komisariatu I w Rudzie Śląskiej zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże katalizatorów samochodowych. Grozi im teraz nawet do 5 lat więzienia.

Policjalogo


Nocą na ulicach Rudy Śląskiej grasowali złodzieje, którzy specjalizowali się w wycinaniu katalizatorów. Niedawno podczas rutynowego patrolu policjanci sprawdzając parkingi znajdujące się w dzielnicy Ruda na gorącym uczynku zatrzymali trzech obcokrajowców. Gruzini w wieku 22, 32 i 53-lat usiłowali wyciąć katalizator z zaparkowanego opla.

Początkowo, łamaną polszczyzną próbowali wmówić mundurowym, że robią to na zlecenie właściciela samochodu. Stróże prawa, ani przez moment nie dali się zwieść i sprawdzili zawartość bagażnika ich samochodu. Wewnątrz znaleźli 4 odcięte katalizatory. Złodzieje działali głównie nocą, na niestrzeżonych, przeważnie osiedlowych parkingach. Posługując się akumulatorowymi narzędziami, odcinali warte nawet kilka tysięcy złotych katalizatory - informuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiej policji.

Obecnie śledczy ustalają czy mężczyźni nie mają na koncie jeszcze innych kradzieży. Podejrzani usłyszeli już zarzuty. Na poczet przyszłych kar mundurowi zajęli również tymczasowo ich mienie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pomiary prędkości dziś w całej Polsce

Dziś w całej Polsce policyjna akcja "Prędkość"

Zatrzymani trafili do aresztów i więzień

Na święta poszukiwani wracają do domów. 15 zatrzymanych

Ucieczka pijanego zabrzanina zakończyła się na stacji BP w Rudzie

Nie chciał dmuchać - o mało nie zginął

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

49-latek jechał w nocy jedną z ulic Rudy Śląskiej zygzakiem

Sprawcą był 17-latek bez prawa jazdy

17-latek z Rudy Śląskiej sprawcą kolizji na Piastowskiej

Tym razem oszust kazał włożyć torbę z pieniędzmi do kubła na plastik

Kolejna rudzianka oszukana "na policjanta"

Poszukiwana Anna F. odnaleziona

Poszukiwana Anna F.