Złapali sprawcę śmiertelnego potrącenia rudzianki

W minioną sobotę, 18 września, około godziny 6. rano, w Mikołowie, na Drodze Krajowej nr 44, 41-letnia mieszkanka Halemby przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Uderzył w nią rozpędzony samochód. Kobieta zginęła na miejscu. Kierowca uciekł.

Jak wynikało z relacji świadków - kobieta miała wejść na przejście mimo czerwonego światła. Podali też opis samochodu, który potrącił ją i odjechał. Nie było wiadomo wiele. "Ciemne auto" trafiło na listę poszukiwanych.

Policjanci zawęzili obszar podejrzewanych do właścicieli takich aut z powiatu mikołowskiego. Po trzech dniach - trafienie. Skoda, której właścicielem jest 32-letni mieszkaniec Mikołowa nosiła ślady uszkodzeń charakterystycznych dla potrącenia pieszego. Mężczyzna został zatrzymany.


Dziś odbywa się sekcja zwłok rudzianki. Po jej wynikach mężczyzna stanie przed prokuratorem. Nawet jeśli nie usłyszy zarzutu potrącenia ze skutkiem śmiertelnym, gdyż w tym wypadku może być wzięta pod uwagę okoliczność wtargnięcia na jezdnię, prokurator może postawić mu inne - nieudzielenia pomocy oraz ucieczki z miejsca wypadku. W pierwszym przypadku maksymalna kara to 3 lata, w drugim - 12 lat więzienia.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

12-latek wbiegł wprost pod auto

Wypadek na Niedurnego. Chłopiec wbiegł pod samochód

Potracenie2

Kierowca, który przejechał rudziankę - bez zarzutów!

Stop predkosci

W Rudzie Śląskiej od rana "suszą". W Polsce akcja Prędkość

Wiczenia 8

Wybuch bomby w piwnicy - są ranni!

Kontrola busa

Kontrole autokarów - bezpieczne wakacje 2021

Zlodziej

Złapali złodzieja biżuterii.

Sms

Uwaga na smsy o rzekomym zadłużeniu na...