Złapali sprawcę śmiertelnego potrącenia rudzianki

W minioną sobotę, 18 września, około godziny 6. rano, w Mikołowie, na Drodze Krajowej nr 44, 41-letnia mieszkanka Halemby przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Uderzył w nią rozpędzony samochód. Kobieta zginęła na miejscu. Kierowca uciekł.

Jak wynikało z relacji świadków - kobieta miała wejść na przejście mimo czerwonego światła. Podali też opis samochodu, który potrącił ją i odjechał. Nie było wiadomo wiele. "Ciemne auto" trafiło na listę poszukiwanych.

Policjanci zawęzili obszar podejrzewanych do właścicieli takich aut z powiatu mikołowskiego. Po trzech dniach - trafienie. Skoda, której właścicielem jest 32-letni mieszkaniec Mikołowa nosiła ślady uszkodzeń charakterystycznych dla potrącenia pieszego. Mężczyzna został zatrzymany.


Dziś odbywa się sekcja zwłok rudzianki. Po jej wynikach mężczyzna stanie przed prokuratorem. Nawet jeśli nie usłyszy zarzutu potrącenia ze skutkiem śmiertelnym, gdyż w tym wypadku może być wzięta pod uwagę okoliczność wtargnięcia na jezdnię, prokurator może postawić mu inne - nieudzielenia pomocy oraz ucieczki z miejsca wypadku. W pierwszym przypadku maksymalna kara to 3 lata, w drugim - 12 lat więzienia.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Pomiary prędkości dziś w całej Polsce

Dziś w całej Polsce policyjna akcja "Prędkość"

Potrącenie3

Ślisko na drogach-coraz więcej potrąceń pieszych. Uważajcie!

Różnica widoczności pieszego z odblaskami i bez

Odblaski ratują życie - kolejna edycja "Świeć przykładem"

Dmuchanie 2

Coraz więcej pijanych kierowców

Oszust

Kolejny oszukany "na policjanta". Rudzianka straciła 60 tys.

Falszywy policjant3

Wpadli kolejni oszuści. Okradali seniorów.

Zloto policja

Uczyła angielskiego i kradła. Wpadła przez...