Złapali sprawcę śmiertelnego potrącenia rudzianki

W minioną sobotę, 18 września, około godziny 6. rano, w Mikołowie, na Drodze Krajowej nr 44, 41-letnia mieszkanka Halemby przechodziła przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych. Uderzył w nią rozpędzony samochód. Kobieta zginęła na miejscu. Kierowca uciekł.

Jak wynikało z relacji świadków - kobieta miała wejść na przejście mimo czerwonego światła. Podali też opis samochodu, który potrącił ją i odjechał. Nie było wiadomo wiele. "Ciemne auto" trafiło na listę poszukiwanych.

Policjanci zawęzili obszar podejrzewanych do właścicieli takich aut z powiatu mikołowskiego. Po trzech dniach - trafienie. Skoda, której właścicielem jest 32-letni mieszkaniec Mikołowa nosiła ślady uszkodzeń charakterystycznych dla potrącenia pieszego. Mężczyzna został zatrzymany.


Dziś odbywa się sekcja zwłok rudzianki. Po jej wynikach mężczyzna stanie przed prokuratorem. Nawet jeśli nie usłyszy zarzutu potrącenia ze skutkiem śmiertelnym, gdyż w tym wypadku może być wzięta pod uwagę okoliczność wtargnięcia na jezdnię, prokurator może postawić mu inne - nieudzielenia pomocy oraz ucieczki z miejsca wypadku. W pierwszym przypadku maksymalna kara to 3 lata, w drugim - 12 lat więzienia.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Patrole grupy SPEED będą jutro "kursować" cały dzień

Jutro akcja "Prędkość". W całym kraju!

Jumaki

Złapał złodziejki perfum z Rossmana. Rozpoznał je na ulicy

Cwiczenia 7 wpr

Zobacz wideo z ćwiczeń antyterrorystów, wojska i pogotowia

Trzezwosc policja

Zaskoczył policjantów. Zobacz czym.

Tir dts

Zablokowana DTŚ, zakorkowana N-S od 1 Maja....

Falszywy policjant

Fałszywy policjant wpadł dzięki czujności...

Tir

TIR leży na DTŚ. Utrudnienia w ruchu.