Zimowy, weekendowy kiermasz z atrakcjami

Nowy Bytom zaprasza mieszkańców na Rudzki Kiermasz Świąteczny połączony z licznymi atrakcjami. Jeszcze w sobotę i niedzielę - występy, koncerty i oczywiście liczne stoiska ze smakołykami.

Piątkowy wieczór upłynął na nowobytomskim rynku pod znakiem pokazu tancerzy ognia Nam Tara. I choć krótki, był preludium do sobotnio-niedzielnych imprez.

Dziś (w sobotę) zabawa na rynku rozpocznie się już o godzinie 12.00. Dla najmłodszych są darmowe karuzele, a dla starszych - stoiska ze świątecznymi i nie tylko smakołykami.

O godzinie 15.30 na rynek przybędzie święty Mikołaj, a o godzinie 16. wystąpią młodzi artyści z Amatorskiego Teatru Pierro przy II LO w Rudzie Śląskiej.

O godzinie 16.55 pojawi się sam "szef" - prezydent miasta Michał Pierończyk ze świątecznymi życzeniami, a zaraz potem rozpocznie się godzinny koncert Sebastiana Riedla i zespołu Cree.

W niedzielę z kolei rynek ożyje również w południe. Program będzie podobny do sobotniego - 15.30 - Mikołaj, za to o godzinie 16. - wystąpią rudzkie schole w świątecznym repertuarze. O 16.35 znów objawi się prezydent. Ostatnim punktem będzie występ Chóru Mieszanego "Słowiczek" - 17.15-18.00.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Akukuotwarcie7

Śpiewy, tańce i zabawa. Akuku w Wirku ruszyło z przytupem!

Basen nowy bytom1

"Mandatów zaufania" coraz więcej. A jak z realizacją?

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

Liscie1

Wszędzie opadłe liście. Jedni grabią, inni czekają

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Nereusz

Wycieczki, muzyka i zabawy - czyli jak spędzić czas w Rudzie

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie