Zima na razie ciepła. Sylwester i Nowy Rok zapowiadają się bez śniegu

Zgodnie z prognozami - wigilijny poranek był śnieżny, ale kolejne dni przyniosły już roztopy i spore ocieplenie. I tak ma się utrzymać co najmniej do pierwszych dni stycznia. Oczywiście przepowiadanie pogody na więcej niż 2-3 dni mija się z celem, na razie jednak nic nie wskazuje na to, by znów zrobiło się biało.

Jacek Skorek
Zima 2023, 27 grudnia, Fryna

Środowy poranek powitał nas pięknym słońcem i prawie bezchmurnym niebem. Damian Dąbrowski w Prognozie dla Śląska zapowiada, że najbliższe dni będą jeszcze cieplejsze.

Dziś czeka nas temperatura na poziomie 5-6 stopni, z małym lub umiarkowanym zachmurzeniem i słabym wiatrem. Wprawdzie w nocy mogą lokalnie wystąpić przymrozki, to czwartek znów słoneczny. Nawet do 9 stopni Celsjusza. Zacznie mocniej wiać.

Czwartkowa noc ciepła - do 5 stopni, możliwe przelotne opady deszczu. Z kolei piątek - nawet do 10 stopni! Słoneczny i raczej bez opadów, choć zachmurzenie będzie się zmieniać w ciągu dnia - od dużego po małe.

Tyle "na pewno" od Damiana Dąbrowskiego. Modele prognozy na następne dni nie przewidują ochłodzenia - w sobotę, Sylwestra i Nowy Rok utrzyma się temperatura na poziomie 7-9 stopni, nawet nocą nie spadnie poniżej zera. Za to przełom 2023 i 2024 może być deszczowy.

Aktualizacje prognoz znajdziecie jak zawsze u Mistrza Dąbrowskiego na jego stronie internetowej Pogoda dla Śląska.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon