Zbliża się Dzień Wszystkich Świętych. Szykują się utrudnienia w ruchu

W najbliższy poniedziałek, 1 listopada - zapełnią się nekropolie. Co za tym idzie - kierowców czekają utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu drogowego. Do "normalności" wrócimy w poniedziałkowy późny wieczór.

W dzień Wszystkich Świętych policja apeluje o zwracanie uwagi na znaki i kierujących ruchem

Podstawowe zmiany w okolicach cmentarzy dotyczą zakazów postoju i zatrzymywania się. W ich najbliższej okolicy będą za to wyznaczone miejsca dla pojazdów osób niepełnosprawnych. Dlatego wszystkich odwiedzających swoich zmarłych - policja prosi o zwracanie szczególnej uwagi na tymczasowe znaki drogowe.

Zmiany w ruchu drogowym 1 listopada od godziny 7.00 do późnych godzin wieczornych

O uwagę i rozwagę proszą policjanci, gdyż na terenie Rudy Śląskiej, w okolicach cmentarzy - zostanie zmieniona organizacja ruchu drogowego.

Ruda

Cmentarz przy ul. Porębskiej
Od ul. Wolności wjazd możliwy jednokierunkowymi ulicami: Brańskiego i Kościelną, natomiast wyjazd jednokierunkowymi ulicami: Staszica oraz Porębską w kierunku ul. Zabrzańskiej. Parkowanie wyznaczone będzie wzdłuż ul. Brańskiego po lewej stronie oraz na odcinku jednokierunkowym ul. Kościelnej. Na odcinku ul. Porębskiej wzdłuż cmentarza będzie obowiązywał zakaz ruchu, który nie dotyczy dojazdu osób niepełnosprawnych do parkingu.

Godula

Cmentarz przy ul. K. Goduli
Odcinek ul. Przedszkolnej oraz ul. Fabrycznej będzie jednokierunkowy. Będzie można zaparkować pojazd na parkingach pomiędzy placówkami handlowymi oraz na ulicach Przedszkolnej i Fabrycznej po lewej stronie.

Orzegów

Cmentarz przy ul. Kard. Hlonda
Parkowanie dozwolone na ulicach Hlonda i Bytomskiej po lewej stronie, ulice te będą jednokierunkowe.

Bykowina

Cmentarz przy ul. 11 Listopada
Na jednokierunkowej ul. 11 Listopada parkowanie będzie możliwe jednostronnie. Parkować można będzie na odcinku ul. Potyki, gdzie zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Halemba

Cmentarz przy ul. 1 Maja (cmentarz komunalny)
Na ul. 1 Maja parkowanie będzie dozwolone na wydzielonych pasach postojowych pomiędzy cmentarzem a skrzyżowaniem z ul. Nowy Świat oraz na ulicach Chłopskiej i Strzelców Bytomskich, które w tym dniu będą ulicami jednokierunkowymi. Ponadto będzie możliwość parkowania na skrajnym pasie w kierunku Halemby.
Cmentarz przy ul. 1 Maja, Brodzińskiego

Parkowanie będzie możliwe na ul. Brodzińskiego, a osoby niepełnosprawne będą mogły pozostawić pojazd na wyznaczonym miejscu na ul. 1 Maja.
Cmentarz przy ul. Traugutta

Ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na odcinku ulicy Kaczmarka od ulicy Burszki do ulicy Traugutta oraz na ulicy Traugutta od ulicy Kaczmarka do ulicy Kochłowickiej. Parkowanie będzie dozwolone po lewej stronie przedmiotowych dróg.

Wirek

Cmentarz przy ul. Magdziorza i Brata Alberta
Powyższe ulice będą jednokierunkowe, parkować będzie można po lewej stronie ulicy. Osoby niepełnosprawne będą miały wydzielony parking na ul. Brata Alberta.
Cmentarz przy ul. Nowary, Ściegiennego

Ulice Ściegiennego, Czajkowskiego, Zdziebkowskiej będą jednokierunkowe. Parkowanie po lewej stronie tych ulic.
Cmentarz przy ul. 1 Maja

Ulica Polna będzie jednokierunkowa, parkowanie po jej lewej stronie.

Nowy Bytom

Cmentarz przy ul. Chorzowskiej
Ul. Ratowników będzie jednokierunkowa od wyjazdu z parkingu do ul. Pokoju. Parkowanie możliwe będzie na parkingu przy ul. Chorzowskiej (wjazd od ul. Ratowników) i przy ul. Ratowników po jej lewej stronie za wjazdem na parking.
Cmentarz przy ul. 1 Maja, Hallera

Od skrzyżowania powyższych ulic w kierunku dzielnicy Ruda oraz w kierunku dzielnicy Wirek na ul. 1 Maja zostaną wydzielone pasy postoju.

Kochłowice

Cmentarz przy ul. Wyzwolenia, Oświęcimskiej
Miejsca postojowe zostaną wyznaczone na ulicach Oświęcimskiej i Krakowskiej. Na ul. Wyzwolenia dopuszczony będzie postój tylko dla osób niepełnosprawnych w zatoce parkingowej.
Cmentarz przy Alei Dworcowej

Aleja Dworcowa będzie jednokierunkowa, postój po jej lewej stronie. Wyjazd ulicą Do Dworca.

Bielszowice

Cmentarz przy ul. Kokota
Osoby niepełnosprawne będą miały wyznaczone stanowiska przed bramą cmentarza. W celu zmniejszenia utrudnień zalecany jest postój na ulicach Powstańców Śląskich, Bielszowickiej i Równoległej.

W okolicach cmentarzy policjanci będą zwracać szczególną uwagę na nietrzeźwych kierowców, po użyciu narkotyków i przewożenie dzieci.

Policjanci apelują również do kierowców o zwracanie bacznej uwagi na kierujących ruchem, których zalecenia są nadrzędne nad sygnalizacją świetlną i znakami drogowymi.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon