Zbiórka używanej odzieży - Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne prosi o wsparcie

Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne jest bodaj jedną z najprężniej działających prywatnych organizacji pomocowych w naszym województwie. Skala ich pomocy i rozmach jest widoczny każdego dnia w Katowicach, na ulicy Jagiellońskiej. To właśnie tam - wszyscy bezdomni, potrzebujący pomocy czy chociażby ciepłego posiłku - kierują swe kroki. I wiedzą, że nikt nie odprawi ich z kwitkiem.

Pomaganie ma jednak swoją cenę. Górnośląskie Towarzystwo Charytatywne też bazuje na sponsorach i ludziach dobrej woli. Każdego dnia wydawanych jest od 400 do 600 posiłków. Działalność charytatywna - zdaniem Dietmara Brehmera, polega na ciężkiej, codziennej służbie. Bo bezdomny nie naje się raz w roku.

Jedzenie to jedno. Ale trzeba też coś na siebie włożyć. I mieć chociażby ubranie na zmianę. Dlatego GTCh prowadzi na terenie Rudy Śląskiej zbiórkę odzieży używanej. Czasu nie zostało wiele, bo samochody Towarzystwa będą jeździć po Rudzie od rana, ale... a nuż macie chwilę na spakowanie ciuchów, które i tak tylko zajmują miejsce w domu.

Kto ma zbędną odzież, bieliznę, swetry, ręczniki, obrusy, pościel, koce czy buty, a nawet zabawki - może spakować je w worki i wystawić przed sień w klatkach, gdzie pojawiły się ogłoszenia GTCh.

- Najbardziej potrzebujemy nie zniszczonych butów i męskiej odzieży. Wiele pań chce się dzielić swoimi ubraniami, ale tak naprawdę niewiele mamy pod opieką bezdomnych kobiet. Bardzo więc prosimy o ubrania i buty dla panów, to artykuły pierwszej potrzeby - mówi Dietmar Brehmer, prezes Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego.

Wolontariusze GTCh będą jeździć po Rudzie Śląskiej jutro, 16 marca, od godziny 9.00. Jeżeli macie jakieś pytania - gdzie wystawić worki z darami - jutro można dzwonić pod nr 575 954 567.

Dietmar Brehmer prowadzi działalność Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego od 32 lat

Może Cię zainteresować:

Dietmar Brehmer: Niespecjalnie podziwiam organizacje, które pomagają tylko od święta. Dla mnie idea działalności charytatywnej polega na ciężkiej, codziennej służbie

Autor: Jacek Skorek

25/12/2021

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon