Zawarczą silniki na nowobytomskim rynku. W sobotę twardzi motocykliści będą oddawać krew dla potrzebujących dzieci

To już piętnasta ogólnopolska akcja krwiodawstwa "Motoserce". Po raz pierwszy zorganizowana w Polsce w 2009 roku ściągnęła ponad 60 klubów motocyklowych w 50 miastach. I pozwoliła zebrać rekordowe 1331,05 litra krwi. W tym roku motocykliści odwiedzą między innymi Rudę Śląską. Organizatorem akcji jest klub motocyklowy Road Runners MC Poland Chapter Ruda Śląska oraz Stowarzyszenie Motocyklistów.

Motocyklowe krwiodawstwo tak się przyjęło, że z roku na rok wyniki rosły. Podczas siódmej edycji padł rekord – 3683 litry krwi. W sumie, w ciągu czternastu edycji wydarzenia, udało się zebrać 36.659 litrów krwi. Życiodajny płyn będzie przeznaczony między innymi dla najbardziej potrzebujących dzieci.

- Mamy nadzieję, że nasza inicjatywa przyciągnie zarówno pasjonatów motocykli, jak również wszystkich tych, którym nie jest obojętny los drugiego człowieka - mówi Mirosław Tanhojzer, prezes Stowarzyszenia Motocyklistów. - Naszym celem jest zachęcenie do regularnego oddawania krwi jak największej liczby osób, a przy okazji zaproponowanie im spędzenia wolnego czasu w przyjemnej atmosferze pełnej dobrej zabawy, radości i solidarności. Pamiętajmy, że razem możemy dokonać pozytywnej zmiany w życiu potrzebujących dzieciaków.

"Motoserce" na nowobytomskim rynku rozpocznie się o godzinie 10.00 i potrwa do 15.00. Oczywiście nie tylko zbiórkę krwi zaplanowano w programie imprezy.

  • 10.00 do 12.00 - występy artystyczne młodzieży,
  • 12.00 - parada motocyklowa,
  • 13.00 - występ zespołu Full Light i Music WZP,
  • 15.00 - losowanie nagród.
- Jestem przekonany, że to charytatywne wydarzenie zapewni mieszkańcom Rudy Śląskiej niezapomnianą rozrywkę. W ramach imprezy możemy się spodziewać doskonałej oprawy muzycznej i różnorodnych występów, ale przede wszystkim będziemy mieli okazję spełnić dobry uczynek, jakim jest oddanie swojej krwi. Dlatego serdecznie zapraszam na rynek w Nowym Bytomiu – dodaje Mirosław Tanhojzer.

Pogoda w weekend powinna się poprawić, więc "Motoserce" będzie okazją do miłego spędzenia soboty w plenerze.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon