Zatrzymano kolejnego podejrzanego o rozbój na ekspedientce i kradzież 90 zł

Policjanci z Rudy Śląskiej zatrzymali kolejnego mieszkańca naszego miasta, który brał udział w rozboju, do którego doszło w jednym ze sklepów w Rudzie Śląskiej-Wirku.

Handcuffs 921290 1280 1


Przypomnijmy, że na początku listopada pewien 20-latek napadł na jeden ze sklepów znajdujących się w dzielnicy Wirek. Zaatakował gazem łzawiącym ekspedientkę, a następnie ukradł z kasy 90 zł. Mundurowym bardzo szybko udało się ustalić personalia mężczyzny, a jego zatrzymanie było jedynie kwestią czasu. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu zarzutu rozboju. Na wniosek śledczych z Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej sąd tymczasowo aresztował 20-latka. Za rozbój grozi mu teraz kara do 12 lat więzienia.

Jak się okazało, zatrzymany nie działał sam. Teraz rudzcy policjanci zatrzymali kolejnego sprawcę, który brał udział w rozboju. Oficer prasowy rudzkiej komendy policji wskazuje, że mundurowi z Wydziału Kryminalnego od początku wiedzieli, kto jeszcze brał udział w rozboju i gdzie przebywał. Jednakże, jak wyjaśnia rzecznik, dla zapewnienia prawidłowego przebiegu postępowania mężczyzna ten nie został wcześniej zatrzymany. Śledczy zebrali najpierw dowody, które jednoznacznie wskazywały na współwinę 22-letniego rudzianina.

Mężczyzna został już zatrzymany. Usłyszał też stawiane mu zarzuty. Co więcej, policjanci i prokurator złożyli wniosek do sądu o jego tymczasowe aresztowanie, a rudzki sąd przychylił się do wniosku śledczych. 22-latek trafił do aresztu na 3 miesiące.

fot. pixabay.com

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Od dziś do 2. listopada - policyjna akcja Wszystkich Świętych 2022

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

Za znęcanie się grozi od 3 miesięcy do 5 lat więzienia

Synalkowie znęcali się nad matkami

Od świtu do 22. trwa akcja "Prędkość"

Od rana akcja "Prędkość". Będzie mierzone!

przemoc-w-rodzinie-Ruda

44-letni rudzianin znęcał się nad swoją rodziną

Amfa2

Katowiczanin wpadł z narkotykami w Kochłowicach

Zatrzymany 33-latek spędzi najbliższe 3 miesiące w areszcie

Pili razem wódkę, potem jemu się "zachciało"

Dmuchanie 2

Przed siódmą rano w niedzielę z takim wynikiem?