Zatrzymano dwóch kierowców, którzy prowadzili pojazdy bez uprawnień

W piątek, 23 października, policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali dwóch kierowców, którzy nie mieli prawa usiąść za kółkiem, bowiem wcześniej utracili uprawnienia do kierowania pojazdami.

Policjalogo


Do zdarzenia doszło na ulicy Zabrzańskiej. Pierwszy z zatrzymanych to 62-latek, który kierował autobusem. Podczas rutynowej kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma ważnego prawa jazdy, a uprawnienia zostały cofnięte. Pomimo tego faktu rudzianin dalej kierował autobusem. Bał się utraty pracy, dlatego nie przyznał się do wpadki.
Drugi z mężczyzn, który kierował samochodem osobowym pomimo zakazu, był 38-letni mieszkaniec Bytomia.

Obaj nieodpowiedzialni mężczyźni popełnili przestępstwo, za które odpowiedzą przed rudzkim sądem. Przypominamy, że osoby które dopuszczą się kierowania pojazdem, dla którego stosowne uprawnienie zostało im wcześniej cofnięte w drodze decyzji administracyjnej wydanej przez właściwego starostę lub prezydenta miasta, popełniają przestępstwo z art. 180a kodeksu karnego – podkreśla oficer prasowy komendy miejskiej policji w Rudzie Śląskiej.

Osoby, które decydują się na jazdę bez uprawnień muszą się liczyć z otrzymaniem kary grzywny, kary ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Niezależnie od rodzaju zastosowanej kary, sąd może także orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

fot. KMP w Rudzie Śląskiej

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon