Zaszczep się, wygrywaj i... wesprzyj miasto

Od 1 lipca osoby w pełni zaszczepione mogą wziąć udział w loterii szczepionkowej. Ta materialna zachęta ma zwiększyć popularność szczepień. Wzięcie udziału w loterii zajmuje moment, a nagrody są niebagatelne. Dodatkowo - jeśli poziom wyszczepienia w gminie przekroczy 67 procent - miasto może wygrać niemałe pieniądze!

Lotto loteria szczepionkowa 824x298

Ludzie nie chcą się szczepić? Zróbmy loterię - na taki pomysł wpadł rząd. Loteria szczepionkowa (Loteria Narodowego Programu Szczepień) ma zachęcić do jak najszybszego zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Osoby w pełni zaszczepione mogą się w prosty sposób zarejestrować i od 1 lipca do końca września - wygrywać. Szanse są cztery - do zgarnięcia, jeśli los będzie sprzyjał - nagrody natychmiastowe, tygodniowe, miesięczne i finałowe.

Natychmiastowe:

 • 13.000 nagród po 500 zł (dla co 2000 osoby)
 • 39.000 nagród po 200 zł (dla co 500 osoby)

Tygodniowe:

 • 60 nagród po 50000 zł
 • 720 elektrycznych hulajnóg Segway

Miesięczne:

 • 6 nagród po 100.000 zł
 • 6 samochodów Toyota Corolla

Finałowe:

 • 2 nagrody po 1 mln zł
 • 2 samochody Toyota C-HR

Kto może wziąć udział?

Do udziału w loterii może przystąpić każdy, kto:

 • ma skończone 18 lat,
 • jest po pełnej dawce szczepienia (dwóch dawkach w przypadku szczepionek Comirnaty, Moderna i Astra Zeneca) – do 30 września 2021 r.
 • wyrazi zgodę na udział w loterii.

Jak się zarejestrować i informacje o wygranych

Jeśli posiadasz Internetowe Konto Pacjenta - wystarczy kliknąć w zakładkę Loteria. Osoby bez IKP mogą zadzwonić na infolinię 989 i zadeklarować chęć wzięcia udziału. Zwycięzcy nagród codziennych (natychmiastowych) zostaną poinformowani przez organizatora – Totalizator Sportowy – wiadomością SMS. Następnie na numer telefonu podany podczas rejestracji do loterii otrzymają SMS bezpośrednio z PKO Banku Polskiego (nazwa nadawcy: PKO BP) zawierający kod awizo, kwotę wypłaty i termin ważności kodu, dzięki temu będzie można zrealizować wygraną bezpośrednio z bankomatów należących do banku. Nagrodę będzie można też wypłacić w oddziale lub agencji PKO Banku Polskiego. W przypadku nagród o wyższej wartości, a takimi będą już wygrane tygodniowe, miesięczne czy wreszcie finałowe, Totalizator Sportowy w ciągu dwóch dni licząc od dnia następnego po losowaniu wyśle do laureatów SMS, w którym zwycięzcy otrzymają link do formularza z oświadczeniem niezbędnym do przekazania nagrody. Ponadto wyniki losowań trafią na stronę internetową loterii.

Twoje szczepienie wspiera miasto!

Loteria, to nie tylko szansa na nagrody dla mieszkańców, ale również miasta. Pierwszych 500 gmin, które będą miały zaszczepionych 67 procent mieszkańców, otrzyma 100.000 złotych w ramach konkursu Gmina na Medal #SzczepimySię. To nie koniec. Miasto może też wygrać milion złotych za tytuł „Najbardziej Odpornej Gminy” w kategoriach demograficznych oraz dodatkowo 2 miliony, jeśli osiągnie najlepszy wynik w całej Polsce.

Według ostatnich danych w Rudzie Śląskiej w pełni zaszczepionych jest 61073 osób, czyli 44,7 proc. Zaszczepionych co najmniej jedną dawką - 68961 czyli 50,5 proc.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon