Zamiast ulicy Sosinki mamy już ulicę Ernesta Pohla!

W sierpniu ubiegłego roku zapowiadano, że niebawem jedna z rudzkich ulic zostanie nazwana na cześć utytułowanego piłkarza – Ernesta Pohla, który rozpoczynał swoją karierę właśnie w Rudzie Śląskiej. Plany te w końcu udało się zrealizować.

Pohla1


Przypomnijmy, że wniosek w sprawie zmiany nazwy ulicy Sosinki na ulicę Ernesta Pohla złożył klub KS Slavia Ruda Śląska. Dlaczego wybrano akurat tę ulicę? Odpowiedź jest prosta. Przy ul. Sosinki 1 swoją siedzibę ma piłkarski Klub Sportowy Slavia Ruda Śląska. Dodatkowo, znajduje się tam także stadion, na którym Pohl rozpoczynał swoją piłkarską karierę.Kim był Ernest Pohl?

Ernest Pohl był wychowankiem Slavii Ruda Śląska, jednakże w 1952 roku przeniósł się do Garnizonowego WKS. Z kolei w latach 1953–1956 grał dla Legii Warszawa, a od 1957 do 1967 roku grał na boisku w barwach Górnika Zabrze. Piłkarz reprezentował Polskę w latach 1955–1965 w piłkarskich rozgrywkach. Co więcej, uczestniczył też w igrzyskach olimpijskich w Rzymie w 1960 roku. Trzykrotnie udało mu się wywalczyć tytuł króla strzelców rozgrywek I ligi (1954, 1959, 1961). W swojej piłkarskiej karierze zaliczył aż 186 bramek.

W piątek, 9 października, przedstawiciele Ośrodka Sportu i rekreacji Slavia Ruda Śląska poinformowali, że przedsięwzięcie zostało zrealizowane.

Zmiana nazwy ulicy przy której mieści się stadion rudzkiej Slavii stała się faktem. Ulica Sosiński została zmieniona na ul. Ernesta Pohla – napisali w mediach społecznościowych.

Przypomnieli też, że trwa zrzutka na utrzymanie klubu, a zebrane środki zostaną wykorzystane na pokrycie kosztów związanych z utrzymaniem budynku (ogrzewanie, media), opłatami oraz utrzymaniem boisk.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon