Zamiast tradycyjnego – będzie wirtualny bieg

Do 22 listopada w Polsce trwają wirtualne XXVII Biegi Niepodległości. W nowej, pandemicznej rzeczywistości miłośnicy biegania i Nordic Walking mogą uczcić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Bn 2018

Przypomnijmy, że pierwszy bieg z okazji Narodowego Święta Niepodległości w Rudzie Śląskiej zorganizowano w 1994 roku z inicjatywy Henryka Kopcia, medalisty Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce, zawodnika, a następnie także trener i kierownik sekcji lekkiej atletyki w KS „Pogoń" Ruda Śląska. Wówczas laur zwycięzcy przypadł znanemu w całym mieście Augustowi Jakubikowi. W tym roku wspólne bieganie jest niemożliwe.

Sytuacja epidemiczna w naszym kraju zmienia się jak w kalejdoskopie, dlatego ostatecznie postanowiliśmy, że tegoroczne Biegi Niepodległości odbędą się wirtualnie - zaznacza August Jakubik, organizator zawodów.

Dodaje też, że w związku z rządowym rozporządzeniem, zawody w tradycyjnej formie nie mogą się odbyć.

Jak będzie wyglądał wirtualny Bieg Niepodległości?

W wydarzeniu może wziąć udział każdy, a linia startu znajduje się w dowolnym miejscu w Rudzie Śląskiej o dowolnej godzinie. Co istotne, biegacze muszą pokonać dystans 12 km, a uczestnicy marszu Nordic Walking - 4 km. Wymagana jest jednak rejestracja pokonanego dystansu. Po ukończeniu biegu trzeba przesłać zrzut, skan lub zdjęcie z urządzenia rejestrującego pokonany dystans na adres: augustjakubik@op.pl. Puchary i medale będzie można odebrać osobiście w miejscu wyznaczonym przez organizatora lub skorzystać z wysyłki pocztowej. To jednak nie wszystko, ponieważ na 23 listopada zaplanowano konkurs, który zostanie przeprowadzony online. Do wygrania są cenne nagrody, w tym rower.

Zgłoszenia do biegu i marszu NW odbywają się drogą elektroniczną: TU! Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej biegu oraz stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

fot. UM w Rudzie Śląskiej

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Kto to jest ten chop kole Augusta Jakubika?

Wrześniowy Bieg Wiewiórki pod okiem mistrza świata

Hokejowe Mistrzostwa Świata Tychy

W Tychach Polacy zagrają w Hokejowych Mistrzostwach Świata

Turniej rozegrano w Katowicach i Zabrzu

Piłka ręczna. Sukces szczypiornistek z Rudy Śląskiej

Grunwald1

Szczypiorniści Grunwaldu wygrali pierwszy mecz sezonu!

Prognoza

Czekają nas cztery dni ciepła. W weekend - deszcz

Sztafety stadion slaski 04

World Athletics Relays Silesia21 na Stadionie...

1421197 604437249598490 588851872 o

Amatorska drużyna sportowa The Cyborgs Ruda...