Zamiast Śląskiego Inkubatora Przedsiębiorczości - izba wytrzeźwień i noclegownia. Budynek przy ul. Szyb Walenty 32 zmieni funkcję

Wypowiedzenia najmu lokali do końca roku otrzymały firmy mieszczące się w Śląskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, w budynku przy ulicy Szyb Walenty 32 w Rudzie Śląskiej. Blisko 20 firm musi się wyprowadzić, bo miasto ma wobec tej lokalizacji inne plany.

Śląski Inkubator Przedsiębiorczości zmieni się w izbę wytrzeźwień i noclegownię

Najemcy otrzymali propozycje nowych miejsc na swoją działalność - dowiedzieliśmy się w rudzkim magistracie. Jednak nie każdemu to odpowiada, bo chociażby proponowane w budynkach Inkubatora przy ul. Karola Goduli 36 lub w pobliskim Śląskim Parku Przemysłowo-Technologicznym - są droższe. Bo mają wyższy standard.

- Tyle dobrze, że nie zacząłem remontu, który właśnie planowałem na przyszły tydzień. To byłyby wyrzucone pieniądze - mówi nam jeden z najemców.

Wypowiedzenia najmu przyszły bez żadnego ostrzeżenia. Mimo trzymiesięcznego terminu - postawiły niektórych przedsiębiorców w trudnej sytuacji. Choć miasto dało im opcję. Lokali na wynajem jest sporo - mówią w magistracie.

- Wypowiedzenia dotyczą tylko najemców pomieszczeń w budynku Szyb Walenty 32. Inkubator będzie dalej funkcjonował pod swoim głównym adresem prowadzenia działalności gospodarczej w budynkach przy ul. Karola Goduli 36. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że rynek wynajmu pomieszczeń biurowych został mocno dotknięty epidemią koronowirusa w związku z przejściem dużej części przedsiębiorstw na pracę w formie zdalnej. W związku z powyższym Inkubator posiada wolne pomieszczenia biurowe w budynku przy ul. Karola Goduli 36, które to pomieszczenia zostały zaoferowane najemcom, którzy dostali wypowiedzenia - mówi Adam Nowak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Rudzie Śląskiej.

Zamiast rudzkich firm, w budynku przy ulicy Szyb Walenty 32, znajdą się izba wytrzeźwień i noclegownia. Miasto przejmie budynek inkubatora, którego jest właścicielem.

- Wpływy z działających tam firm ledwo wystarczały na utrzymanie tego budynku, który sam już wymaga remontu. A z kolei obecna lokalizacja izby wytrzeźwień po prostu się wali i musimy coś z tym zrobić. Czy w ogóle będziemy utrzymywać izbę - warte jest przemyślenia, natomiast noclegownię, zgodnie z przepisami - musimy w mieście posiadać - powiedział nam Krzysztof Mejer, wiceprezydent Rudy Śląskiej.

Zmiana docelowa czy tymczasowa - to się okaże. Na pewno obecny budynek mieszczący te "przybytki" przy Tołstoja wymaga poważnego remontu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruda Śląska. Termomodernizacja budynków

Termomodernizacja budynków w Rudzie Śląskiej

Macie pomysł na zazielenienie Rudy Śląskiej? Ruszają konsultacje

Nowe koncepcje zieleńców i skwerów w Rudzie Śląskiej

Nowobytomski ratusz lata 1978 - 1980

Zielone pnącza pokryją ściany ratusza? Jest taka koncepcja

Najmłodsi też pomagali w odnowieniu kapliczki

Popadłaby w ruinę, gdyby nie inicjatywa mieszkańców

Akuku8

Chcesz pomóc? Akuku czeka!

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

IMG 20210504 165238

Zablokowane 2 mln dotacji dla MPGM?