Zakupy i ładowanie w jednym? Przy Biedronkach w Rudzie Śląskiej stają stacje ładowania elektryków

To nie kolejna miejska stacja ładowania. Sieć Biedronka rozwija bazę własnych stacji ładowania samochodów elektrycznych. Są już pierwsze w Rudzie Śląskiej. Ładowarki mają 120kW i pozwalają na szybkie uzupełnienie energii podczas zakupów.

Stacja ladowania biedronka ruda slaska

Biedronka chwali się, że stacje ładowania są już w ponad 214 miejscach, a do końca tego roku pojawią się w sześciuset lokacjach. Jak widać przyszedł czas na Rudę Śląską. Gotowa do uruchomienia jest już w Nowym Bytomiu.

- Każda stacja przy sklepach sieci Biedronka dysponuje mocą 120 kW, co w praktyce oznacza możliwość szybkiego naładowania elektryka (z baterią o pojemności 50 kWh) w czasie ok. 20-30 minut, a więc adekwatnym do czasu trwania zakupów w pobliskim sklepie. Po takiej operacji możliwe będzie przejechanie przykładowym autem elektrycznym około 200 km - podają przedstawiciele sieci sklepów.

Stacje posiadają trzy złącza - CCS, ChaDemo oraz Type 2, co pozwala naładować nie tylko niemal każdego elektryka, ale również hybrydę typu plug-in. Korzystanie z urządzeń zlokalizowanych przy sklepach sieci Biedronka nie wymaga zakładania konta, używania aplikacji, ani opłacania abonamentu. Możliwe są różne formy płatności: kartą bankową poprzez wbudowany terminal do kart płatniczych, kodem QR bez rejestracji, a także kartą RFiD w ramach roamingu (dzięki czemu obsłużeni zostaną również abonenci innych dostawców usługi ładowania).

Jak się rozwija elektromobilność w Rudzie Śląskiej? Dane za maj tego roku, w oparciu o portal Mapa elektromobilności, mówią o 279 zarejestrowanych pojazdach. W tym są 144 elektryki i 135 hybryd plug-in. To wzrost o 4 (odpowiednio 2 i 2) w porównaniu do kwietnia. W Rudzie Śląskiej jest obecnie 35 stacji ładowania. Uzupełnią je te przy Biedronkach.

Trattoria corno doro bielszowice12

Może Cię zainteresować:

Śródziemnomorski klimat w Bielszowicach. Dawne "Pod kasztanami" - to dziś Trattoria Corno d'Oro. Można się poczuć jak na wakacjach w Italii

Autor: Jacek Skorek

09/07/2024

ALEX bienek ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Młodzi zawodnicy z Rudy Śląskiej ruszają na podbój Europy i świata!

Autor: Jacek Skorek

08/07/2024

Osiedle nowy bytom 2

Może Cię zainteresować:

Nowe osiedle w Nowym Bytomiu - znamy więcej szczegółów

Autor: Jacek Skorek

08/07/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon