Zabił ciocię kostką brukową. 24-latek czeka na zarzuty

Dramat rozegrał się w piątkowy wieczór w Rudzie Śląskiej Halembie. Do 49-letniej kobiety przyszedł jej 24-letni siostrzeniec. Nic nie zapowiadało dramatu, jaki rozegrał się chwilę później.

Piątkowy wieczór, 17 grudnia. Dyżurny komendy miejskiej otrzymuje zgłoszenie o znalezieniu zakrwawionego ciała kobiety w jednym z domków jednorodzinnych w Halembie. Natychmiast na miejsce jadą ratownicy i policja. Niestety, mimo prób ratowania jej życia, 49-letnia kobieta zmarła na skutek rozległych obrażeń głowy.

Jak na razie nieoficjalnie się dowiedzieliśmy - 24-letni siostrzeniec, z nieznanych jeszcze powodów, zadał swojej cioci wiele ciosów w głowę kostką brukową.

Jego kuzynka, która usłyszała krzyki, schowała się w domu i zadzwoniła po pomoc do rodziny napastnika. Niestety, ten znalazł ją, pobił i próbował udusić 13-letnią dziewczynę. Zostawił ją nieprzytomną i uciekł. Ta jednak przeżyła i odzyskała przytomność.

Wkrótce do domu, gdzie rozegrała się tragedia przybiegł ojciec 24-latka. Na miejscu zastał ciężko ranną kobietę i zszokowaną 13-latkę. Wezwał policję. Mundurowym szybko udało się zlokalizować zabójcę.

Młody mężczyzna jest obecnie w prokuraturze, gdzie jest przesłuchiwany i czeka na zarzuty. Niewykluczone, że prokurator zleci biegłym ocenę jego stanu psychicznego.

Jeśli prokurator nie dopatrzy się okoliczności łagodzących, 24-latkowi grozić mogą zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa, w najłagodniejszej formie - pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze dziś może stanąć przed sądem.

49-letnia, zamordowana Ewa F. była nauczycielką w kochłowickim liceum nr III w Rudzie Śląskiej.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Oszuści próbują coraz nowszych metod

Stracił pieniądze przez aplikację. Oszuści mają nowy sposób

Mikołowianka dostała 3000 złotych mandatu

Zafundowała sobie niezły prezent na święta...

Tankowanie za darmo się nie opłaciło. Złodziej z Katowic złapany

Nie zapłacił za paliwo - zauważył to policjant

Mieszkaniec Świętochłowic wydmuchał 1,8 promila

"Spokojny" weekend na drogach. Z mercedesem w tle

Speed3

26-latek uderzył w latarnię. Mandatowy rekord w 3 dni!

Ta kontrola chyba zakończyła się pouczeniem :)

Policja sprawdzała maseczki w komunikacji publicznej

56 656595

Działania rudzkiej policji "Motocykl"