Zabił ciocię kostką brukową. 24-latek czeka na zarzuty

Policja Ruda Śląska
Zboj2

Dramat rozegrał się w piątkowy wieczór w Rudzie Śląskiej Halembie. Do 49-letniej kobiety przyszedł jej 24-letni siostrzeniec. Nic nie zapowiadało dramatu, jaki rozegrał się chwilę później.

Piątkowy wieczór, 17 grudnia. Dyżurny komendy miejskiej otrzymuje zgłoszenie o znalezieniu zakrwawionego ciała kobiety w jednym z domków jednorodzinnych w Halembie. Natychmiast na miejsce jadą ratownicy i policja. Niestety, mimo prób ratowania jej życia, 49-letnia kobieta zmarła na skutek rozległych obrażeń głowy.

Jak na razie nieoficjalnie się dowiedzieliśmy - 24-letni siostrzeniec, z nieznanych jeszcze powodów, zadał swojej cioci wiele ciosów w głowę kostką brukową. 

Jego kuzynka, która usłyszała krzyki, schowała się w domu i zadzwoniła po pomoc do rodziny napastnika. Niestety, ten znalazł ją, pobił i próbował udusić 13-letnią dziewczynę. Zostawił ją nieprzytomną i uciekł. Ta jednak przeżyła i odzyskała przytomność.

Wkrótce do domu, gdzie rozegrała się tragedia przybiegł ojciec 24-latka. Na miejscu zastał ciężko ranną kobietę i zszokowaną 13-latkę. Wezwał policję. Mundurowym szybko udało się zlokalizować zabójcę.

Młody mężczyzna jest obecnie w prokuraturze, gdzie jest przesłuchiwany i czeka na zarzuty. Niewykluczone, że prokurator zleci biegłym ocenę jego stanu psychicznego.

Jeśli prokurator nie dopatrzy się okoliczności łagodzących, 24-latkowi grozić mogą zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa, w najłagodniejszej formie - pobicia ze skutkiem śmiertelnym. Jak się dowiedzieliśmy, jeszcze dziś może stanąć przed sądem.

49-letnia, zamordowana Ewa F. była nauczycielką w kochłowickim liceum nr III w Rudzie Śląskiej.

Zboj2

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ta kontrola chyba zakończyła się pouczeniem :)

Policja sprawdzała maseczki w komunikacji publicznej

Dmuchanie11

Po narkotykach, bez uprawnień - kierowcy lekceważą przepisy

Pijany zlodziej tg

Chciał ukraść kabel o wartości 2 tys. zł.

knkurs "Policjant, który mi pomógł"

Rusza konkurs „Policjant, który mi pomógł”

60ab931528b87 p

Dachowanie na DTŚ w Rudzie Śląskiej

sprawca kradzieży

Poznajesz tego złodzieja? Pomóż policji

Telephone 586266 960 720

Oszustwa metodą na BLIK