Z cyklu "coś się kończy" w Rudzie Śląskiej - Adam Nowak przestał być rzecznikiem urzędu

26 lat na tym stanowisku. Powołany przez Edmunda Srokę na rzecznika prasowego - Adam Nowak stał się dla dziennikarzy wręcz twarzą urzędu. Żartobliwie można powiedzieć, że był jak światło w lodówce. O każdej porze dnia, nocy, w wolne i święta - służył pomocą i informacją. A jego wiedza o Rudzie zadziwiłaby niejednego "badacza pisma".

UM Ruda Śląska
Adam Nowak pełnił funkcję rzecznika przez 26 lat

W miniony piątek, bez rozgłosu, Adam Nowak został poproszony o ustąpienie ze stanowiska rzecznika prasowego. Zgodził się.

- Uznałem, że potrzebujemy na tym stanowisku nowej osoby, która zwiększy nacisk na informacje przekazywane w mediach społecznościowych. Adam Nowak nie odchodzi, będzie z nami dalej pracować, ale na innym stanowisku - powiedział prezydent Michał Pierończyk.

Obecnie Adam Nowak jest członkiem zespołu prasowego i tam doczeka "penzyji", gdyż z racji, proszę o wybaczenie, wieku - jest już w okresie ochronnym.

Kto zostanie rzecznikiem?

Konkurs na stanowisko rzecznika prasowego też przeszedł bez echa. O ile z każdego ruchu zarządu miasta można zobaczyć informacje w mediach społecznościowych - vide ogłoszenie o wakatach na stanowiskach w Wydziale Dróg i Mostów, Straży Miejskiej czy innych - tak o odwołaniu rzecznika - słowa. Datowane na 4 listopada pismo zamieszczone w BIP (konia z rzędem temu, kto przy porannej kawie przegląda BIP-y urzędów), podaje konkretne wymogi.

Czego wymaga się od potencjalnych aplikantów?

  • wykształcenia wyższego w zakresie dziennikarstwa, komunikacji społecznej lub public relations lub innego wykształcenia wyższego pod warunkiem ukończenia studiów podyplomowych w zakresie komunikacji społecznej lub public relations,
  • 5-letniego stażu pracy, doświadczenia w public relations, promocji lub marketingu
  • i całej reszty drobiazgów z obsługą MS Office włącznie.

Kandydaci, którzy spełnią wymogi zawarte w ogłoszeniu, przejdą też w etapie II - test wiedzy "niezbędnej na tym stanowisku", a w etapie III - rozmowę kwalifikacyjną.

"W zależności od ilości kandydatów spełniających wymogi określone w ogłoszeniu, możliwe jest pominięcie II etapu. Komisja Rekrutacyjna zastrzega sobie prawo rezygnacji z kontynuowania naboru na każdym jego etapie".

Jeśli ktoś jest chętny - wymagane dokumenty należy składać w zamkniętych kopertach, w siedzibie Urzędu Miasta (plac Jana Pawła ll 6, 41-709 Ruda Śląska), w Biurze Obsługi Mieszkańców, na parterze, w terminie do 14. listopada do godziny 16.00 z dopiskiem "Nabór na wolne stanowisko pracy rzecznika prasowego (PM) Urzędu Miasta Ruda Śląska".

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Regionalizm

Jak zainteresować młodzież śląskością i tradycją regionalną?

Wieszolekgrob

IPN uczci Augustyna Wieszołka powstańczym znakiem na grobie

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic