Z auta wybiegł mężczyzna z reklamówką pełną marihuany. Diler narkotyków zatrzymany w Rudzie Śląskiej

Jak cenny ładunek może zawierać niepozorna reklamówka, przekonali się policjanci z Rudy Śląskiej. Zwłaszcza, gdy ucieka z nią podejrzany młody człowiek.

Policja z Rudy Śląskiej chwali się, że to zdecydowane i profesjonalne działania policjantów pozwoliły na zatrzymanie dwóch młodych mężczyzn, którzy uciekali przed policyjną kontrolą.

W środę 9 czerwca 2021 r. wieczorem policjanci z rudzkiej drogówki chcieli zatrzymać do kontroli opla, którego kierowca skręcił pod prąd w ulicę jednokierunkową. Ten jednak zaczął uciekać przed policją.

Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kilkaset metrów dalej kierowca zatrzymał samochód. Z auta wybiegł pasażer z reklamówką w ręku i zaczął uciekać przed policją na piechotę.

Jednak policjanci nie dali się. Zatrzymali go i sprawdzili, co takiego cennego ma w niepozornej reklamówce. Okazało się, że była ona wypełniona prawie po brzegi marihuaną! Z suszu można by było wydzielić prawie 600 porcji, które dzięki policjantom z drogówki nie trafią na ulice Rudy Śląskiej.

Obaj młodzi rudzianie w wieku 22 i 23 lat zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Zajęli się już nimi kryminalni. Jeden odpowie za niezatrzymanie się do kontroli i ucieczkę, a drugi, ten z reklamówką, za posiadanie znacznej ilości narkotyków.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych

Sierżant Ruda i jej nowi fani

Mundurowi edukują najmłodszych

Chorzow pijany kierowca

Akcje "Trzeźwość" zbierają swoje żniwo

Akcja pieszy

Akcja „Bezpieczne skrzyżowania”

Oszustka

Oszustwo na policjantkę

Purse 3548021 960 720

Poprosiła o szklankę wody, ukradła portfel