XIII edycja Industriady we wrześniu. „Stacja Biblioteka” znów znalazła się wśród obiektów zaprzyjaźnionych Szlaku Zabytków Techniki

W tym roku święto Szlaku Zabytków Techniki potrwa jeden dzień i odbędzie się 3 września. Zorganizowane zostanie w 44 lokalizacjach w 27 miejscowościach województwa śląskiego, w tym w pięciu obiektach zaprzyjaźnionych, także w rudzkiej „Stacji Biblioteka”.

Facebook/ RUDA Śląska
Stacja Biblioteka obiektem zaprzyjaźnionym Industriady

W tym roku odbędzie się trzynasta już Industriada, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki, tym razem pod hasłem „Po szychcie. Czas na fajrant!”. Cenne śląskie obiekty odkryją przed miłośnikami dziedzictwa industrialnego nowe i zaskakujące oblicze przemysłowej kultury regionu. „Stacja Biblioteka” czyli budynek, w którym mieści się rudzka biblioteka, po raz czwarty została „obiektem zaprzyjaźnionym” Industriady. Tym samym weźmie udział w wielkim święcie zabytków.

– Rudzkim obiektem znajdującym się na Szlaku Zabytków Techniki od samego początku jego istnienia jest zabytkowe osiedle robotnicze Ficinus przy ul. Kubiny w Wirku. Dlatego właśnie tam oraz na „Stacji Biblioteka” dokładnie 3 września tego roku odbędzie się to popularne industriadowe święto pod hasłem „Po szychcie. Czas na fajrant!” – informują urzędnicy.

Oprócz „Stacji Biblioteka” na liście obiektów zaprzyjaźnionych znalazły się także: Łaźnia Moszczenica w Jastrzębiu Zdroju, Maszynownia Szybu Chrobry I w Pszowie, Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, Marina Gliwice na Kanale Gliwickim i wieża wyciągowa w Porębie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dworzec w Rudzie Śląskiej - Chebziu

Wielki powrót stacji w Chebziu. Oby tym razem na dłużej

Zdjęcie Główne

Jura Krakowsko-Częstochowska - atrakcje dla każdego

Zdjęcie Główne

Mistrzostwa Świata w narciarstwie wodnym już w ten weekend!

Zdjęcie główne

Odkrywaj skarby województwa świętokrzyskiego

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!

Strefa Carnall, Zabrze

Świetna nowa atrakcja u sąsiadów

Park śląski atrakcje bilet

Wszystkie atrakcje na jednym bilecie