XIII edycja Industriady we wrześniu. „Stacja Biblioteka” znów znalazła się wśród obiektów zaprzyjaźnionych Szlaku Zabytków Techniki

W tym roku święto Szlaku Zabytków Techniki potrwa jeden dzień i odbędzie się 3 września. Zorganizowane zostanie w 44 lokalizacjach w 27 miejscowościach województwa śląskiego, w tym w pięciu obiektach zaprzyjaźnionych, także w rudzkiej „Stacji Biblioteka”.

Facebook/ RUDA Śląska
Stacja Biblioteka obiektem zaprzyjaźnionym Industriady

W tym roku odbędzie się trzynasta już Industriada, czyli święto Szlaku Zabytków Techniki, tym razem pod hasłem „Po szychcie. Czas na fajrant!”. Cenne śląskie obiekty odkryją przed miłośnikami dziedzictwa industrialnego nowe i zaskakujące oblicze przemysłowej kultury regionu. „Stacja Biblioteka” czyli budynek, w którym mieści się rudzka biblioteka, po raz czwarty została „obiektem zaprzyjaźnionym” Industriady. Tym samym weźmie udział w wielkim święcie zabytków.

– Rudzkim obiektem znajdującym się na Szlaku Zabytków Techniki od samego początku jego istnienia jest zabytkowe osiedle robotnicze Ficinus przy ul. Kubiny w Wirku. Dlatego właśnie tam oraz na „Stacji Biblioteka” dokładnie 3 września tego roku odbędzie się to popularne industriadowe święto pod hasłem „Po szychcie. Czas na fajrant!” – informują urzędnicy.

Oprócz „Stacji Biblioteka” na liście obiektów zaprzyjaźnionych znalazły się także: Łaźnia Moszczenica w Jastrzębiu Zdroju, Maszynownia Szybu Chrobry I w Pszowie, Muzeum Hutnictwa w Chorzowie, Marina Gliwice na Kanale Gliwickim i wieża wyciągowa w Porębie.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Sanok

Wycieczka w Bieszczady? Przystań w Sanoku!

Kasztel w Szymbarku Foto Natalia Pacana Roman

Piękne krajobrazy, majestatyczne góry - karpating zaprasza!

Zdjęcie główne

Nie masz planów na weekend? Odwiedź Rabkę-Zdrój

Akukuotwarcie7

Śpiewy, tańce i zabawa. Akuku w Wirku ruszyło z przytupem!

Zdjęcie Główne

Poznaj fascynujący świat Papugarni Carmen w Katowicach

Basen nowy bytom1

"Mandatów zaufania" coraz więcej. A jak z realizacją?

Park śląski atrakcje bilet

Wszystkie atrakcje na jednym bilecie