Wyższa opłata za posiadanie psa w Rudzie Śląskiej. 99 złotych "od głowy"

Na wniosek prezydenta Michała Pierończyka - Rada Miasta Ruda Śląska przegłosowała wczoraj nową opłatę dla właścicieli psów. Od przyszłego roku posiadacze czworonogów zapłacą 99 złotych od każdego pupila.

canva.com
Od przyszłego roku za każdego psa zapłacimy 99 złotych

Podczas sesji Rady Miasta Ruda Śląska uchwalono nową stawkę opłaty dla posiadaczy psów. Z dotychczasowych 89 złotych - wzrosła do 99 złotych za każdego psa posiadanego przez osobę fizyczną. Opłaty należy wnosić do 31 marca roku podatkowego. Zapłacić można przelewem na rachunek rudzkiego magistratu bądź w kasie urzędu. Istnieje też możliwość płacenia u inkasentów - w przypadku posiadaczy psów mieszkających w zasobach Rudzkiej Spółdzielni Mieszkaniowej, MGSM "Perspektywa", GSM "Nasz Dom", MPGM TBS - opłaty zbierać będą należący do nich inkasenci. Potwierdzeniem będzie wystawiony przez nich urzędowy kwit.

Nie zmienia się zwolnienie z opłaty w przypadków psów wziętych z rudzkiego schroniska dla zwierząt. Ci, którzy przygarnęli bezdomnego psiaka - nadal nie muszą płacić. Podobnie jest w przypadku osób, które ukończyły 65 rok życia, niepełnosprawnych z psami asystującymi i rolników.

Będzie więc drożej, ale i tak podwyżka jest niewielka. Bo zgodnie z ustawą o podatkach i opłatach lokalnych - górna stawka opłaty za posiadanie psa w 2024 roku może wynosić nawet 173,57 zł.

Za przyjęciem uchwały głosowało 20 radnych. Trzech wstrzymało się od głosu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wieszolekgrob

IPN uczci Augustyna Wieszołka powstańczym znakiem na grobie

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie

Spotkanie 29 04 21 1

Pierwsze spotkanie on-line z Grażyną Dziedzic