Wyrodny syn znęcał się nad 87-letnią, schorowaną matką. Nie przestał mimo zakazu zbliżania się do niej

Zdjęcie ilustracyjne

Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej, na wniosek śledczych z komisariatu IV i prokuratora, podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 60-latka, podejrzanego o znęcanie się nad schorowaną, 87-letnią matką.

W środę 9 czerwca 2021 r. Sąd Rejonowy w Rudzie Śląskiej podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 60-latka, podejrzanego o znęcanie się nad matką. 

To nie było pierwsze takie oskarżenie.

Domowy oprawca w ubiegłym roku usłyszał już zarzuty za znęcanie się nad schorowaną matką, a decyzją prokuratora miał opuścić jej mieszkanie i nie zbliżać się do niej. 

Rudzianin jednak po kilku miesiącach zaczął znów nachodzić 87-latkę. Policjanci z komisariatu IV podjęli stosowne czynności, aby zapewnić spokój kobiecie. Jednak jej syn znów zamieszkał z nią i zaczął się nad nią znęcać. To spowodowało, że w trakcie interwencji zgłoszonej przez sąsiadów został zatrzymany i umieszczony w policyjnym areszcie. 

Obdukcja lekarza sądowego nie pozostawiła cienia wątpliwości, że domowy oprawca znęcał się nad matką i musi trafić za kratki. 

Dzięki zebranym przez śledczych materiałom sędzia nie wahał się, aby zastosować ten najsurowszy środek, jakim jest tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe miesiące, w czasie których rozpocznie się proces w związku z ubiegłorocznym znęcaniem. Sąd weźmie pod uwagę zapewne i te nowe okoliczności. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet kilkuletni pobyt za kratkami.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Chorzow pijany kierowca

Akcje "Trzeźwość" zbierają swoje żniwo

Pijany zlodziej tg

Chciał ukraść kabel o wartości 2 tys. zł.

kampania #Niebajka o porwaniu

Rusza kampania #Niebajka o porwaniu

pieszy z telefonem

Zakaz korzystania z telefonu przez pieszych

60ab931528b87 p

Dachowanie na DTŚ w Rudzie Śląskiej

Oszusci internet

Oszustwa metodą na "zdalny pulpit"

Crash 1308575 960 720

Nadmierna prędkość przyczyną wypadków