Wypadek na ulicy Pokoju. 14-latka wpadła pod samochód

Wypadek Pokoju

Około godziny jedenastej, na ulicy Pokoju, samochód potrącił dziewczynkę. Weszła na jezdnię nie patrząc. Z urazem ręki została odwieziona do szpitala.

W tym miejscu przechodzi prawie każdy. Starzy i młodzi, mężczyźni i kobiety. Na wysokości przychodni i Netto - normalny jest widok pieszych przekraczających jezdnię. Bo do pasów na skrzyżowaniu daleko, a zakazu nie ma. I choć jest ograniczenie do 30 km/h, trzeba zachowywać ostrożność. Około godziny 11., 3 sierpnia, 14-latka, najprawdopodobniej nie patrząc "w lewo, prawo i jeszcze raz w lewo" - weszła. Prosto pod koła samochodu. Na szczęście prędkość nie była wielka. 

Pamiętajcie o zwracaniu szczególnej uwagi w takich miejscach - to apel do pieszych i kierowców. Bo ci pierwsi, znienacka - mogą wyjść spomiędzy zasłaniających widok, zaparkowanych samochodów.

Dla uwagi - obu stron - filmy z kampanii "Czy to cię tłumaczy?" Warto obejrzeć. Zobaczcie też naszą fotogalerię z miejsca zdarzenia.

Na dokładkę - niesamowity spot zrealizowany przez policję w Lozannie. Ten naprawdę przemawia do wyobraźni. Zwłaszcza młodzi ludzie powinni zobaczyć. 

Wypadek Pokoju

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Na autostradzie A4 w Rudzie Śląskiej doszło do zderzenia dwóch samochodów

Kolizja dwóch osobówek na autostradzie A4

Policja noc2

Przetrzymywał dziewczynę, bo... był pijany

Potracenie

Potrącenie na przejściu.Nie zauważył matki z dzieckiem

Kaskada

Noga z gazu! Można wpaść kilka razy!

Kajdanki1

Jeździł samochodem mimo zakazu, na dodatek był poszukiwany

Computer 5777377 960 720

Przestrzega dzieci przed hejtem i cyberprzemocą

Wlamywacz policja2

Kradli węgiel i złom. Przypadkiem trafił się łup życia.