Wymyśl imię nowego tramwaju!

W piątek, 23 października, nowe wagony Pesa 2017N rozpoczęły służbę liniową w barwach spółki Tramwaje Śląskie S.A. Czas na wymyślenie nazw dla nowych nabytków!

Pesa

Spółka Tramwaje Śląskie zamówiła u bydgoskiego producenta – Pesy - aż 27 wagonów 25-metrowych oraz 8 pojazdów 32-metrowych. Do tej pory udało się wyprodukować i oddać do użytku spółki sześć 25-metrowych wagonów serii 2017N. Cztery z nich przeszły już pozytywnie procedurę odbiorową, z kolei piąty będzie to miał za sobą niebawem. Nowe wagony będą obsługiwały początkowo linię nr 36 kursującą pomiędzy przystankami Katowice Brynów Huberta – Katowice Szopienice pętla. Czy któryś z nich trafi do Rudy Śląskiej? Niewykluczone.

Po pozytywnych obiorach dwa pierwsze wagony rozpoczęły swoją pracę na linii nr 36. W kolejnych dwóch odebranych wagonach szkolą się nasi motorniczowie – mówi Jacek Kaminiorz, Dyrektor Eksploatacyjny spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Z kolei pierwszy wagon 32-metrowy powinien zostać przetransportowany do Katowic na przełomie października i listopada. Do tej pory pierwszy przejazd nowych wagonów zawsze hucznie obchodzono. Tym razem tak się jednak nie stało. Z uwagi na pandemię odbyło się to bez fajerwerków.

Jakie nazwy dla nowych wagonów?

Nadszedł czas na wymyślenie imion dla nowych wagonów. Spółka Tramwaje Śląskie S.A. po raz kolejny zwróciła się do mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, dając im możliwość wyboru nazw. Na początku listopada na stronie internetowej www.tramwajeslaskie.eu ogłoszony zostanie konkurs na imię dla nowych wagonów. Dla autora zwycięskiej koncepcji przewidziano nagrody rzeczowe.

fot. Aleksandra Starosta, Tramwaje Śląskie

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zbiórka dla Ukrainy Ruda Śląska

Mieszkańcy Rudy zasypali darami dla Ukraińców szkołę

Smieci1

Rudzkie lasy zamieniają się w śmietniki

Szkola

19 tys. rudzkich uczniów zakończyło rok szkolny 2020/2021.

OSP w Rudzie Śląskiej

Nabór do OSP w Rudzie Śląskiej

gpoświecenie grobów powstańców

Poświęcono 8 grobów powstańców śląskich

kleszcz

Trwa sezon na kleszcze

183323674 1081254302400403 4334693175965690517 n

Powstaje Dolina Kochłówki