Wyjeżdżasz autokarem? Każ go sprawdzić!

Wakacje, to również wyjazdy autokarowe. I choć stan floty przewoźników jest coraz lepszy, warto zadbać o bezpieczeństwo swoje i najbliższych - zgłaszając podróż policji.

Kontrola busa

Wystarczy zadzwonić pod numer 47 854 1290 w godzinach od 8-15 lub do Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji, by mundurowi "przeprowadzili czynności związane z kontrolą pojazdu". Policja prosi, by kontrole zgłaszać na 2-3 dni przed planowanym wyjazdem.

- W miarę posiadanych sił i środków policjanci ruchu drogowego realizują również kontrole zgłaszane telefonicznie przez rodziców wyjeżdżających dzieci, które wcześniej nie były zgłoszone przez organizatora - podkreśla asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej komendy.

Stałym miejscem, w którym odbywają się kontrole autokarów jest parking przy zbiegu ulicy Hallera i Objazdowej. Podczas zgłoszenia należy podać datę i godzinę wyjazdu oraz liczbę autokarów. W miarę możliwości również - nie dublować zgłoszeń. Jeśli nie wyjeżdżacie z Rudy Śląskiej - listę punktów kontroli na terenie całej Polski - znajdziecie pod tym linkiem.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych prowadzi również e-usługę, która pozwala każdemu sprawdzić każdy zarejestrowany pojazd, który przeznaczony jest do przewozu więcej niż 9 osób. Sprawdzimy w niej czy pojazd ma ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC, aktualne badanie techniczne oraz jaki był stan licznika pojazdu przy ostatnim przeglądzie, nominalną liczbę miejsc oraz czy figuruje jako wyrejestrowany lub kradziony. Wystarczy wejść w ten link - bezpiecznyautobus.gov.pl.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Swieto policji 2021

Awanse dla zasłużonych policjantów z Rudy Śląskiej

Cyrk

W Rudzie będzie cyrk

Seniorze nie daj sie

78-latek z Rudy Śląskiej dał się okraść "na wnuczka"

Patrol chechlo

4-latek mógł się utopić. Tatuś miał 2 promile

Nozownik

Pili w czworo. Nagle jeden sięgnął po nóż

Pożar 2

Za podpalenie i zabójstwo może dostać dożywocie

Podrobki kmp

Sprzedawały podróbki znanych marek w...