Wyjątkowe statuetki dla wyjątkowych facetów

Stacja Biblioteka w Chebziu była wczoraj gościła wczoraj laureatów V Gali Ogólnopolskiej Nagrody Mr. Disabled - nagrody przyznawanej mężczyznom, którzy mimo niepełnosprawności osiągnęli sukces w życiu zawodowym, społecznym, dziedzinach artystycznych i sporcie.

Statuetki - symbol wytrwałości i nieugiętości mimo przeciwności, jakie zafundowało im życie - wręczane są po raz piąty. Nagroda Mr. Disabled powstała w roku 2017 z inicjatywy Ewy i Krzysztofa Sprusów. Pierwszym laureatem tytułu został Marek Plura, ówczesny poseł do Parlamentu Europejskiego.

- Cieszę się, że po raz kolejny spotkaliśmy się na gali Mr. Disabled w Rudzie Śląskiej – mówi Anna Krzysteczko, wiceprezydent Miasta Ruda Śląska. – To okazja nie tylko do wręczenia nagród wyjątkowym mężczyznom, którzy mogą uchodzić za wzór siły i uporu, ale także do rozmów o wyzwaniach, z jakimi mierzą się każdego dnia osoby z niepełnosprawnościami. Ludzie zdrowi często nawet nie zdają sobie sprawy, jak trudne są dla nich rzeczy, które przyjmuje się za oczywiste – zauważa. – Naszym obowiązkiem jest tak rozwijać miasto, by każdy mieszkaniec, bez względu na stan zdrowia, mógł uczestniczyć w życiu społecznym w każdym jego aspekcie – podkreśla wiceprezydent.

Laureatami tegorocznej nagrody Mr. Disabled zostali:

  • w kategorii sport - Adam Czeladzki,
  • w kategorii życie zawodowe – Jacek Noch,
  • w kategorii życie artystyczne – Filip Pawlak,
  • w kategorii życia społecznego – Tomasz Szwedo.

Nagroda zbiorowa trafiła do Miasta Mikołów i Rafała Kwapulińskiego, doradcy burmistrza ds. osób niepełnosprawnych.

Podczas gali wręczono również Górnośląskie Złote Serca.

- To wyróżnienia przyznawane osobom lub instytucjom, które nie mieszczą się w formule nagrody Mr. Disabled, a robią tak zwaną "dobrą robotę" w stosunku do osób z niepełnosprawnościami czy dotkniętych przez los – wyjaśnia Jacek Maczuch, prezes Fundacji Mr. Disabled.

W tym roku laureatami zostali Tomasz Lachman oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Rudzie Śląskiej.

Placówka została nagrodzona za wysoką jakość usług i ich ciągłe poszerzanie, otwartość w stosunku do osób z niepełnosprawnościami, wychodzenie naprzeciw ich potrzebom oraz ułatwianie korzystania z księgozbioru. Doceniono również organizowanie ciekawych zajęć, jak i szeroką współpracę z innymi podmiotami działającymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon