Wybory prezydenckie w Rudzie Śląskiej - II tura. Gdzie głosować?

Jutro, w niedzielę, 25 września - druga tura wyborów prezydenckich w Rudzie Śląskiej. Mieszkańcy mogą oddać swoje głosy na jednego z dwóch kandydatów - Krzysztofa Mejera lub Michała Pierończyka. Lokale wyborcze będą czynne od godziny 7. do 21.

Pierwsza tura wyborów prezydenckich, 11 wrześnie - nie wyłoniła zdecydowanego zwycięzcy. Do drugiej tury przeszli dwaj kandydaci, którzy w I turze zdobyli odpowiednio:

  • Michał Pierończyk (KWW Michała Pierończyka Współpraca i Rozwój) - 11 590 głosów (36,41 proc.)
  • Krzysztof Mejer (KWW Krzysztofa Mejera) - 8 547 głosów (26,85 proc.)

Frekwencja podczas pierwszego głosowania była żenująco niska - ze swojego prawa do głosowania skorzystało zaledwie 31,55 procenta uprawnionych.

Jak głosować i gdzie podczas II tury wyborów prezydenckich w Rudzie Śląskiej?

W wyborach głosować można tylko na jednego kandydata, stawiając na karcie do głosowania znak "X" w kratce z lewej strony obok nazwiska tego kandydata, na którego wyborca głosuje. Postawienie znaku "X" w kratkach z lewej strony obok nazwiska więcej niż jednego kandydata lub niepostawienie znaku "X" w żadnej kratce powoduje nieważność głosu.

Lokale wyborcze znajdują się w tych samych miejscach, co przy I turze wyborów. Poniżej publikujemy pełną listę 79. lokali wyborczych na terenie Rudy Śląskiej wraz z ulicami, które obejmują.

Spis lokali wyborczych w Rudzie Śląskiej (1-16)

Lokale wyborcze w Rudzie Śląskiej (17-32)

Lokale wyborcze w Rudzie Śląskiej (33-42)
Lokale wyborcze w Rudzie Śląskiej (43-57)
Lokale wyborcze w Rudzie Śląskiej (58-68)
Lokale wyborcze w Rudzie Śląskiej (69-79)

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon