Wybiegają marzenie Zosi z Rudy Śląskiej - niewiele trzeba, by pomóc je spełnić

Wyjazd w góry z rodziną na trzy dni. Dla jednych nic, dla chorej Zosi z Rudy Śląskiej - to marzenie. Dlatego Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji organizuje przy okazji Biegu Mikołajów - zrzutkę dla Zosi.

1000 złotych wystarczy, by dziewczynka zrealizowała to, o czym marzy. Bieg Mikołajów, 6 grudnia - odbędzie się na Placu Jana Pawła II w Nowym Bytomiu i przeznaczony jest dla uczniów szkół.

- Tym razem organizujemy bieg rano, dla dzieci i młodzieży oraz wszystkich mających czas i dobre serce - napisała Aleksandra Poloczek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rudzie Śląskiej.

Powód - wpływy ze zbiórki były niższe niż koszt organizacji biegu - medali, pakietów startowych i pucharów. Dlatego podjęto decyzję o powrotu do czystej formy pomagania - bez nagród. Tak, by jak najwięcej można przekazać dla potrzebującej dziewczynki.

- Zapraszamy wszystkich, którzy z nami być chcą nie dla nagród, a dla pomagania. Można biegać, chodzić o kijkach, można spacerować samemu, z wózkiem dziecięcym, z pieskiem, można po prostu być, by Zosia widziała, że nie jest sama w chorobie, że ma wielu przyjaciół i ogrom wsparcia - dodała Aleksandra Poloczek.

Podczas biegowego spotkania - Fundacja "Mam marzenie" będzie zbierać do puszek datki, za które Zosia spełni swoje marzenie. Pomóc można również wpłacając dowolną kwotę na przygotowaną dla Zosi zrzutkę - odnośnik o niej znajdziecie tutaj. Początek biegu o godzinie 11.00, zapisy już od 9.30.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon