Wszystkich Świętych w Rudzie Śląskiej - dodatkowe autobusy i zmiany w ruchu przy cmentarzach

Jutro i w środę - 31 października i 1 listopada - szykują się zmiany w organizacji ruchu drogowego w Rudzie Śląskiej. Oczywiście chodzi o okolice cmentarzy. Ruch pewnie będzie spory, dlatego dla tych, którzy zdecydują się pozostawić auta i skorzystać z komunikacji miejskiej - będą kursować dwie specjalne linie autobusowe - C2 i C9. Inne autobusy będą też jeździć częściej.

Jacek Skorek
Zobaczcie rozkłady jazdy i utrudnienia przy cmentarzach

W okresie Wszystkich Świętych, w związku ze znacznym wzrostem liczby pasażerów, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Niektóre linie będą miały większe autobusy i częstsze kursy. 1 listopada po Rudzie Śląskiej będą kursowały też dodatkowe linie specjalne C2 i C9.

Szczegółowy plan funkcjonowania komunikacji miejskiej w okresie Wszystkich Świętych dostępny jest pod TYM LINKIEM na stronie ZTM.

Przypominamy, że 1 listopada podróże wszystkimi liniami komunikacji miejskiej ZTM będą darmowe.

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzach

31 października i 1 listopada kierowcy w Rudzie Śląskiej muszą liczyć się ze zmianami w organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarzy. Zmiany będą wprowadzone jutro o godzinie 18.00 i będą obowiązywać do późnego wieczora 1 listopada.

Ruda

 • Cmentarz przy ul. Porębskiej:

od ul. Wolności wjazd możliwy jednokierunkowymi ulicami: Brańskiego i Kościelną, natomiast wyjazd jednokierunkowymi ulicami: Staszica oraz Porębską w kierunku ul. Zabrzańskiej. Parkowanie wyznaczone będzie wzdłuż ul. Brańskiego po lewej stronie oraz na odcinku jednokierunkowym ul. Kościelnej. Na odcinku ul. Porębskiej wzdłuż cmentarza będzie obowiązywał zakaz ruchu, który nie dotyczy dojazdu osób z niepełnosprawnościami do parkingu.

Godula

 • Cmentarz przy ul. K. Goduli:

odcinek ul. Przedszkolnej oraz ul. Fabrycznej będzie jednokierunkowy. Będzie można zaparkować pojazd na parkingach pomiędzy placówkami handlowymi oraz na ulicach Przedszkolnej i Fabrycznej po lewej stronie.

Orzegów

 • Cmentarz przy ul. Kard. Hlonda:

parkowanie dozwolone na ulicach Hlonda i Bytomskiej po lewej stronie, ulice te będą jednokierunkowe.

Bykowina

 • Cmentarz przy ul. 11 Listopada:

na jednokierunkowej ul. 11 Listopada parkowanie będzie możliwe jednostronnie. Parkować można będzie na odcinku ul. Potyki, gdzie zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy.

Halemba

 • Cmentarz przy ul. 1 Maja (cmentarz komunalny):

na ul. 1 Maja parkowanie będzie dozwolone na wydzielonych pasach postojowych pomiędzy cmentarzem a skrzyżowaniem z ul. Nowy Świat oraz na ulicach Chłopskiej i Strzelców Bytomskich, które w tym dniu będą ulicami jednokierunkowymi. Ponadto będzie możliwość parkowania na skrajnym pasie w kierunku Halemby.

 • Cmentarz przy ul. 1 Maja, Brodzińskiego:

parkowanie będzie możliwe na ul. Brodzińskiego, a osoby z niepełnosprawnościami będą mogły pozostawić pojazd na wyznaczonym miejscu na ul. 1 Maja.

 • Cmentarz przy ul. Traugutta:

ruch jednokierunkowy zostanie wprowadzony na odcinku ulicy Kaczmarka od ulicy Burszki do ulicy Traugutta oraz na ulicy Traugutta od ulicy Kaczmarka do ulicy Kochłowickiej. Parkowanie będzie dozwolone po lewej stronie przedmiotowych dróg.

Wirek

 • Cmentarz przy ul. Magdziorza i Brata Alberta:

powyższe ulice będą jednokierunkowe, parkować będzie można po lewej stronie ulicy. Osoby z niepełnosprawnościami będą miały wydzielony parking na ul. Brata Alberta.

 • Cmentarz przy ul. Nowary, Ściegiennego:

ulice Ściegiennego, Czajkowskiego, Zdziebkowskiej będą jednokierunkowe. Parkowanie po lewej stronie tych ulic.

 • Cmentarz przy ul. 1 Maja:

ul. Polna będzie jednokierunkowa, parkowanie po jej lewej stronie.

Nowy Bytom

 • Cmentarz przy ul. Chorzowskiej:

ul. Ratowników będzie jednokierunkowa od wyjazdu z parkingu do ul. Pokoju. Parkowanie możliwe będzie na parkingu przy ul. Chorzowskiej (wjazd od ul. Ratowników) i przy ul. Ratowników po jej lewej stronie za wjazdem na parking.

 • Cmentarz przy ul. 1 Maja, Hallera:

od skrzyżowania powyższych ulic w kierunku dzielnicy Ruda oraz w kierunku dzielnicy Wirek na ul. 1 Maja zostaną wydzielone pasy postoju.

Kochłowice

 • Cmentarz przy ul. Wyzwolenia, Oświęcimskiej:

miejsca postojowe zostaną wyznaczone na ulicach Oświęcimskiej i Krakowskiej. Na ul. Wyzwolenia dopuszczony będzie postój tylko dla osób z niepełnosprawnościami w zatoce parkingowej.

 • Cmentarz przy Alei Dworcowej:

aleja Dworcowa będzie jednokierunkowa, postój po jej lewej stronie. Wyjazd ulicą Do Dworca.

Bielszowice

 • Cmentarz przy ul. Kokota:

osoby z niepełnosprawnościami będą miały wyznaczone stanowiska przed bramą cmentarza. W celu zmniejszenia utrudnień zalecany jest postój na ulicach Powstańców Śląskich, Bielszowickiej i Równoległej.

Dodatkowo przed cmentarzami wyznaczone będą specjalnie oznaczone miejsca dla pojazdów osób z niepełnosprawnościami.

Pamiętajcie o zachowaniu ostrożności - czy to jadąc autem czy idąc pieszo. W pośpiechu łatwo o wypadek!

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon